BİLGİ ve Mumu Tasarım Atölyesi

güncelleme: yayınlama:

Mumu Tasarımcıları arasında yerinizi almaya hazır mısınız?
TASARLA KATIL!

Tarih: 24 Şubat 2017, Cuma 
Saat: 10.00-13.00
Yer: Dolapdere Kampüsü, D-173

Mumu Dizayn Baskı Teknoloji Ltd. Şti ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü işbirliğiyle düzenlenen tasarım yarışmasına Moda Tasarımı Bölümü öğrencilerinin katılımını bekliyoruz. 

Öğrencilerden MuMu ürünlerine basılmak üzere farklı baskı desenleri tasarlamaları beklenmektedir. Her öğrenci istediği kadar baskı deseni ile yarışmaya başvurabilir. Yarışmaya başvurmak isteyen öğrenciler en geç 10 Şubat 2017 saat 17.00’ye kadar adı, soyadı, telefon numarası ile birlikte hazırladıkları baskı desenlerini (photoshop, jpeg, pdf vs gibi farklı formatlarda) info@mumudizayn.com  yollamalıdır. 

Yarışmaya başvuran öğrenciler 24 Şubat saat 10.00’da bir sunumla tasarladıkları desenleri sunacaklardır. Bu sunumlar neticesinde 3 farklı tasarım jüri üyeleri tarafından seçilecek ve Mumu ürünleri arasında yerlerini alacak. Katılımcıların başvurdukları baskı tasarımları farklı ürünlerde uygulanıp www.mumudizayn.com internet sitesinde satışa sunulacaktır. 

Yarışma son başvuru tarihi: 10 Şubat 2017 (saat 17.00)
Başvuru adresi: info@mumudizayn.com  
 

Jüri üyeleri: 
Gül Aslan Damcı (Mumu Dizayn Genel Müdür ve Kurucu Ortağı)
Gülsen Bal  (İstanbul Bilgi Üniversitesi Moda Tasarımı Bölüm Başkanı)
Nevra Karaca  (Yenilikçi tasarımcı)

Nevra Karaca:
Nevra Karaca Marmara Üniversitesi Tekstil Bölümü mezunu. 2003 yılında İTKİB Genç Moda Tasarımcıları Yarışması’nda üçüncülük kazandı. Milano’daki Domus Academy’de Moda Tasarımı alanında yüksek lisans yaptı. Daha sonra sekiz yıl boyunca Next, Marks&Spencer, H&M gibi markalara tasarım servisi verdi. 2011 yılında markası Nevra Karaca No7’yi kurdu. Çalışmaları ile ağırlıklı olarak yurtdışında faaliyet göstermeyi hedefledi. Markası ile 2013 yılında Paris Capital de la Creation tarafından En İyi Kadın Tasarımcı markası seçildi. Koleksiyonlarından oluşan özel seçkisi 2013’te Paris Joyce Gallery’de sergilendi. Karaca’nın sanat ve mimari gibi farklı disiplinlerin yansıdığı yapısal formlarıyla dikkat çeken tasarımları Paris Sur Mode Atelier, Who’s Next Paris, Capsule Show Berlin gibi önemli fuarlarda yer aldı.