Workshop: "Moda ve Teknoloji"

güncelleme: yayınlama:

Tarih: 28 Kasım 2014, Cuma 
Saat: 14.00-16.00
Yer: santralistanbul Kampüsü, Enerji Müzesi Seminer Salonu

Bu etkinlik, İstanbul Bilgi Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü ve Ezra+Tuba işbirliğiyle gerçekleştirilmektedir.

Katılımcılar:
Ezra Çetin (Ezra+Tuba Markası) 
Tuba Çetin (Ezra+Tuba Markası)
Burak Aydın (Intel Türkiye Genel Müdürü)
Bora Aras (ASUS Türkiye ve Kuzey Afrika Ülke Müdürü)

Program:
14:00      Moda ve Teknoloji Paneli
15:00      Moda ve Teknoloji üzerine Beyin Fırtınası
15:45       Kahve Molası
16:00      Son sınıf öğrencilerinin koleksiyon çalışmalarının ustalara sunumu ve değerlendirilmesi
 

Ezra Çetin ve Tuba Çetin kardeşler, moda sektöründeki faaliyetlerine yurtiçi ve yurtdışındaki çalışmalarıyla, 2003 yılında başlamışlar. 2006 yılında, “ezra+tuba” adlı lüks kadın giyim couture ve hazır giyim markaları ile “etcetura” bridge markalarını kurmuşlardır. Tasarımcılar, 2009’dan itibaren Federation Française de la Couture du Pret-a-Porter des Couturies et des Createurs de Mode tarafından davet edildikleri “Mode à Paris” ve Milano Moda Haftası kapsamında hazır giyim koleksiyonlarıyla sergilemişlerdir. Ülkemizde ise, 11 yıldır Teşvikiye’de bulunan showroom ve “Haute Couture” atölyelerinde hizmet vermektedirler. Turquality®  kapsamında desteklenen 5 tasarım markamızdan biridir. 

Ezra+Tuba son yıllarda giyilebilir teknoloji tasarımları çerçevesinde  INTEL ve ASUS ile ortak projeler üretmekte ve teknolojiden ilham alarak tasarımlarını gerçekleştirmektedirler. 

Ezra+Tuba, dünyanın önde gelen cep telefonu ve bilgisayar üreticisi ASUS ‘un cep telefonu modeli olan Zenfone ile kumanda edilebilen giyilebilir teknoloji ürünlerini moda ve teknolojinin birleşimindeki kıyafetler ile entegre ederek tasarımlarını gerçekleştirmektedir. “İlkbahar/Yaz 2015” koleksiyonlarında ise INTEL akıllı çip desteği ile hareket eden, vücut ısısını ve hava durumunu algılayan geleceğin teknolojik kıyafetlerini tasarlamışlardır.