Konferans: "Modanın Geleceği-Tasarım İş Dünyasıyla Buluşuyor"

güncelleme: yayınlama:

Tarih: 9 Ocak 2014
Yer: santralistanbul Kampüsü, ÇSM 403-404

British Council, İstanbul Bilgi Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü işbirliğiyle “Modanın Geleceği: Tasarım İş Dünyasıyla Buluşuyor” başlıklı Birleşik Krallık - Türkiye Bilgi Ortaklığı Konferansı düzenliyor. İki ülke moda sektörleri arasındaki bilgi paylaşımını artırmayı, yeni iş birlikleri kurmayı ve moda girişimcilerine yeni fırsatlar yaratmayı hedefleyen konferans, moda sektörünün eğitimcilerini ve profesyonellerini bir araya getirecek. 

Konferans, London College of Fashion, İstanbul Moda Akademisi, Selfridges, Paul Smith ve Tesco Kipa gibi kurumlardan konuşmacılara ev sahipliği yapacak. Gün boyu sürecek oturumlarda moda eğitiminde iş ve girişimcilik becerilerinin geliştirilmesi, genç yeteneklerin belirlenmesi ve desteklenmesi, moda sektöründe marka geliştirme ve uluslararası alanda büyüme gibi konular tartışılacak.  

Konferansa katılım ücretsizdir ancak sınırlı oturma kapasitesi nedeniyle British Council web sitesinden ön kayıt yaptırılması gerekmektedir.

Etkinlik http://pozitiftv.com/britishcouncilturkey/ kanalından Türkçe ve İngilizce canlı yayınlanacaktır.

9 Ocak 2014 tarihinde gerçekleştirilen konferans yayınına aşağıdaki linkten ulaşılabilir.
http://www.pozitiftv.com/britishcouncilturkey%20/video/88073357/ben-fletcher-caroline-gladstone-zeki-alpan-martyn-roberts-cumhur-isbrakmaz/