Liselilere Yönelik Sahne Sanatları Yaz Atölyeleri-I

güncelleme: yayınlama:

HOP!    Berkun Oya / 25 Haziran 2012
Çağdaş Dans Tekniği   
Dilek Champs / 26 Haziran 2012
Hiphop    Steven Champs / 27 Haziran 2012
Oyunculuğun Ne Kadarı Oyun?    Memet Ali Alabora / 28 Haziran 2012

 Atölyeler tüm lise öğrencilerine açıktır.

Özel Yetenek Sınavı öncesi gerçekleşecek atölyelere katılmak için Başvuru Formu’nu doldurup, lütfen mehmet.bahceci@bilgi.edu.tr adresine gönderiniz.

Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Programı-Sahne Sanatları
ÖZEL YETENEK SINAVI Tarihleri

Başvuru dönemi: 8 Haziran- 2 Temmuz 2012
Yazılı Sınav: 3 Temmuz 2012
Mülakat: 4 Temmuz 2012
Sahne Sanatları için Seçmeler: 5 Temmuz 2012

Sahne Sanatları Yaz Atölyeleri Eğitmenleri:

Berkun Oya: Tiyatro oyuncusu, yazarı, yönetmeni, dizi oyuncusu. 1998 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Aynı yıl Krek Tiyatro Topluluğu'nu kurdu. Kuruluşundan itibaren genel direktörlüğünü sürdürdüğü toplulukta Adamlar, Pasta ve Telaş, Op'la Zo'nun Dramı, Yangın Duası, Bayrak ve Güzel Şeyler Bizim Tarafta başta olmak üzere kendi yazdığı oyunları sahneledi.

Dilek Champs: Türkiye`de yaşayan Fransız dansçı ve koreograf. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Konservatuvarı Modern Dans Dalı'ndan ve Fransa, Angers Ulusal Çağdaş Dans Merkezi (CNDC, Emmanuelle Huynh)'nden  mezun oldu.  Fransa, Paris, Çağdaş Dans Merkezi (CND)'nde pedagojik formasyonunu tamamladı. Türkiye, Fransa, Küba, Avusturya, Almanya, Portekiz ,Tunus ve Belçika'da dans etti ve etmektedir.

Steven Champs: Rennes II Üniversitesi'nde Sahne Sanatları  Bölümü'nde eğitim görürken aynı zamanda klasik bale, çağdaş dans ve hip hop dersleri aldı.  Fransa, Angers Ulusal Çağdaş Dans Merkezi (CNDC, Emmanuelle Huynh)'nden mezun oldu. Fransa, Paris, Çağdaş Dans Merkezi (CND)'nde dans öğretmenliği için pedagojik formasyonunu tamamladı. Shelley Senter, Vera Mantero, Emmanuelle Huynh, Anne Collod, Ko Murobushi, Compagnie 4120.corps, La Compagnie pour un Soir  ve  Compagnie Lagartija  ile çalıştı. Hip-Hop ve Çağdaş Dans eğitimi veriyor.

Memet Ali Alabora: 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nü bitirdi. Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi'nde yüksek lisans yaptı. Bir süre Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde eğitmen olarak görev yapan Alabora, Garajistanbul'un kurucularındandır ve 2010 Mayıs ayına kadar da yönetiminde görev almıştır. 29 Mart 2011'de kurulan Oyuncular Sendikası'nın kurucu üyelerinden olan Memet Ali Alabora, Oyuncular Sendikası'nın ilk olağan Genel Kurulu'nda Genel Başkan seçilmiştir.