Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu / Turizm ve Otel İşletmeciliği - Profesör

güncelleme: yayınlama:

İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ’NDEN  

Üniversitemiz Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nde açık bulunan Profesörlük kadrosuna 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’na tabi olarak daimi statüde (1) bir öğretim üyesi alınacaktır. 

İlan Başvuru Tarihleri: 20 Nisan -  4 Mayıs 2017 (Saat: 17.00)
Resmi Gazete İlan Tarihi: 20 Nisan 2017/30044


Adaylarda Aranan Özellikler: 

Adayların Turizm İşletmeciliği alanında en az Yüksek Lisans derecesi, İktisat/Ekonomi alanında Doktora ve/veya Doçentlik derecesi almış olması, Turizm Ekonomisi alanında ders verme ve araştırma tecrübesine sahip olması, Üniversitelerin Turizm ile ilgili bölümlerinde en az 5 yıl idari tecrübesi ve Turizm sektöründe en az 5 yıl çalışma deneyimi bulunması gerekmektedir.

Profesörlüğe başvuracak adaylar, İstanbul Bilgi Üniversitesi Akademik Atama ve Yükseltme Başvuru Formu’nu, özgeçmişlerini, doçentlik başarı belgesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyalarını altı (6) takım olarak başvuru dilekçelerine ekli olarak başvuru süresi içinde Personel Daire Başkanlığı’na teslim edeceklerdir.

Eksik evrakla yapılan, süresi içinde yapılmayan başvurular ve postada meydana gelebilecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
 

Başvuru Adresi:
İstanbul Bilgi Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı
santralistanbul Kampüsü
Kazım Karabekir Cad. No:2/13
Eyüp-İSTANBUL

Personel Daire Başkanlığı: 0212 311 63 37 – 0212 311 62 51