Müzik Özel Yetenek Sınavı (2017)

güncelleme: yayınlama:

Başvuru Dönemi: 5 Haziran – 31 Temmuz 2017
Yazılı Sınav: 1 Ağustos 2017 / Saat: 10.00 / Yer: santralistanbul Kampüsü, E3-201
Sözlü Mülakatlar: 3-4-5 Ağustos 2017


Burs İmkânları:

Özel Yetenek Sınavı sonuçlarına göre, kesin kayıt yaptırmak üzere programa davet edilecek tüm başarılı adaylara % 50 ve % 100 oranlarında burs imkânları sunulacaktır.

Özel Yetenek Sınavı'na başvurmak için tıklayınız

Yetenek sınavı ön kayıt işlemlerinin tamamlanabilmesi için, aşağıdaki evrakların en geç 31 Temmuz 2017 saat 17.00’ye kadar İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü (ÇSM binası, Z-112) Öğrenci İşleri Ofisi’ne teslim edilmelidir. Evrakların bu tarihe kadar teslim edilmiş olması ve takibi öğrencilerin sorumluluğundadır.

Ön Kayıt için gerekli belgeler:

Başvuru formu (Yetenek Sınavı ön kayıt esnasında online olarak verilen başvuru formunun çıktısı)  YGS sonuç belgesi  Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi  2 adet fotoğraf  Ön kayıt ücret ödendi belgesi (ön kayıt ücreti olan 100 TL’nin adayın TC kimlik no’su ve adına yatırıldığını belirten dekontun aslı)

Önkayıt ücreti olan 100 TL Garanti Bankası’na yatırılabilir.

Hesap bilgileri: 
Garanti Bankası Çağlayan Şubesi / IBAN NO: TR20 0006 2000 4030 0006 2013 02

Sınava girmek için gerekli belgeler:

Yetenek Sınavı’na gelirken, öğrencilerin “ Ön kayıt tamamlandı” belgesini yanlarında getirmeleri gerekmektedir; belgesiz öğrenci sınava alınmayacaktır. “Ön kayıt tamamlandı”belgesini, santralistanbul Kampüsü (ÇSM binası, Z-112) Öğrenci İşleri Ofisi’nden ön kayıt başvuru işlemlerini tamamladıktan sonra temin edebilirler.  2 adet referans mektubu (açıklama aşağıdadır)  Portfolyo (açıklama aşağıdadır)

Portfolyolar ve referans mektupları, yazılı sınava girerken öğrenci işleri yetkilisine teslim edilecektir.

Müzik Bölümü Özel Yetenek Sınav ile ilgili bilgilendirmeye music.bilgi.edu.tr’den ulaşabilirsiniz.

Referans Mektubu:

Referans Mektupları adayla beraber çalışmış ve adayı müzikal yeteneği üzerinde yorum yapabilecek kadar tanıyan müzik öğretmenleri ya da müzisyenler tarafından doldurulmuş olmalı ve kapalı zarf içinde teslim edilmelidir. Referans Mektubu Formu’nu Bölüm web sitesinden temin edebilirsiniz. Bu form doldurulmadan yazılmış referanslar kabul edilmeyecektir. Referans mektupları ön kayıt başvurusu sırasında Öğrenci İşleri görevlisine teslim edilmelidir.

Referans mektubunu indirmek için tıklayınız.

Portfolyo:

Adayın müzikle kurduğu ilişkiyi gösterebilecek çalışmaların bulunduğu dosyaya portfolyo adı verilir. Sizden istediğimiz portfolyoya en fazla 3 adet iş koyabilirsiniz. Portfolyonuzda şunlar bulunabilir:

Notaya alınmış besteler ve/veya düzenlemeler  Ses dosyası olarak kaydedilmiş besteler ve/veya düzenlemeler  Performans kayıtları

Hazırladığınız seçkinin içeriğinin belirlenmesi sizin kararınıza bırakılmıştır. Sizi en iyi şekilde temsil edebileceğinizi düşündüğünüz işleri biraraya getirmeye dikkat etmelisiniz. Portfolyoda grup çalışmaları varsa, söz konusu çalışmanın hangi noktasına katıldığınızını mutlaka belirtmelisiniz. Portfolyonuzda yer alan tüm işlerin üstüne (nota, CD, video, flash disk, vb.) isminizi yazmalısınız. Teslim edilen portfolyolar iade edilmez.


Ayrıntılı bilgi için
: 444 0 428 | info@bilgi.edu.tr