Gönüllü Buddy Programı Başvuruları Başladı!

güncelleme: yayınlama:

Gönüllü Buddy Öğrencisi Kimdir,Buddy Programı Nedir ?

İstanbul Bilgi Üniversitesi'ne değişim programlarıyla gelen veya diploma programlarına kayıt olan uluslararası öğrencilere, gönüllülük esasına göre yardımcı olan kişidir. Programın doğası gereği buddy öğrencilerimizin aşağıda belirtilen görevleri tamamen gönüllülük esaslarınca belirlenmiştir ve hiçbir görev zorunlu olarak algılanmamalıdır. Ancak katılımcılardan tek beklentimiz, kendilerini Türkiye’ye gelen uluslararası öğrencilerin yerlerine koymaları ve bu doğrultuda onlara yardım etmeleridir. Bu program sayesinde uluslararası öğrenciler ile iletişim kurabilir ve onların kültürünü anlamaya çalışırken diğer bir yandan yabancı dil yeteneğinizi geliştirme şansı elde edebilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak bu program sayesinde uluslararası öğrencilerin farklı bir ülkedeyken nelere ihtiyaçları olduğunu, nelerin öncelikli olması gerektiği gibi unsurları öğrenmiş olursunuz. Böylelikle siz de yurtdışında bulunma şansını yakaladığınızda, tecrübeli olacağınız ve nasıl tutum sergileyeceğinizi bildiğiniz için diğer insanlara oranla prosedürlere daha az vakit harcayarak işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

Gönüllü Buddy Öğrencisinin Genel Görevleri Nedir ?

1-) Havaalanından Şehir Merkezine Geçiş

2-) Telefon Kaydettirme ve Sim Kart Alma

3-) Konaklama yeri bulma

4-) Ders Seçiminde yardımcı olma

5-) Oturma izni ve vergi numarası alma gibi idari süreçler

Buddy olmak icin nasıl basvurabilirsiniz ?

İsim Soyisim, Okuduğunuz bölüm, hangi sınıfta olduğunuzu ve telefon numaranızı  e-mail ile internationalvolunteersbilgi@gmail.com'a gönderin!

2015-16 akademik yılı Güz dönemi için son başvuru 1 Eylül 2015'tir. Başvuru sonrası sadece buddy programına seçilen öğrencilerle irtibata geçilecek olup kısıtlı sayıda başvuru kabul edilecektir.

 

BİLGİ International Volunteers