2016 – 2017 Akademik Yılı Değişim Programları İngilizce Dil Yeterlilik Sonuçları

güncelleme: yayınlama:

2016 – 2017 Akademik Yılı Değişim Programları başvuru çağrımız kapsamında başvuran öğrencilerimiz için düzenlenen, İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı sonuçları  için tıklayınız.

Başvuru sayfamızda belirtildiği üzere 55 ve üzeri puan almış olan öğrencilerimiz başarılı olarak kabul edilmektedir. 50 – 54 arası puan almış olan öğrencilerimiz ise sadece Almanca, Fransızca gibi diğer dillerde eğitim verilen üniversitelerden birine yerleştirilebilirler. Bu şartı sağlayan öğrenciler, hangi dilde eğitim göreceklerse o dil için web sitemizde belirtilen Üniversitenin talep ettiği seviyede Dil Yeterlilik belgesi veya bu dilde eğitim veren liselerden birinin diplomasını Uluslararası Merkez’e 21 Mart 2016 saat 17:00’ye kadar teslim etmeleri gerekmektedir.

Sınava katılmayan öğrencilerimiz ile ilgili olarak, kabul edilebilir bir belge (Tam teşekküllü hastaneden alınan bir sağlık raporu, askerlik belgesi vb.) ile kanıtlanamayan hiçbir mazeretin kabul edilmeyeceğini bildiririz. Sınava girmeyen öğrencilerimizin değerlendirilmelerinde, İstanbul Bilgi Üniversitesi Kredili Sistem Lisans ve Ön Lisans Sınav Yönetmeliği’nin 30. Maddesi geçerlidir.  Yönetmeliği için tıklayınız  Bu nedenle öğrencilerimiz ilgili raporlarını 21 Mart 2016 saat 17:00’ye kadar ofisimize iletmelidir.

Yerleştirme sonuçları 4 Nisan 2016 tarihinde websitemizde ve öğrencilerimizin bilgiedu.net uzantılı maillerine gönderilecek bilgilendirme ile duyurulacaktır. Tüm öğrencilerimiz Uluslararası Merkez/Erasmus duyurularını, takvimimizi ve varsa eksik belgelerini takip etmekle yükümlüdürler. 2016-2017 Akademik Yılı Erasmus Takvimi için tıklayıız.

Sınav sonuçlarına itirazı olan öğrencilerimiz, dilekçelerini 23 Mart 2016 Çarşamba günü saat 17:00’ye kadar Kuştepe Kampüsü Kuştepe Yeni bina 515 no’lu ofise teslim edebilir ya da İngilizce Dil Programları Biriminden Sema Şimşek (sema.simsek@bilgi.edu.tr)  ve Burcu Karataş’a  (burcu.karatas@bilgi.edu.tr) mail atabilirler. Maddi Hata İtiraz Dilekçesi örneği için tıklayınız.