2017-2018 Değişim Programı Yerleştirme Sonuçları

güncelleme: yayınlama:

Erasmus+ öğrenci değişim programı sonuçları için tıklayınız. Listelerde yerleştirilmiş olan öğrencilerimiz, İstanbul Bilgi Üniversitesi aday öğrencisi olarak bir partner üniversitemize yerleştirilmiş olup nihai karar, partner üniversitelerimize öğrenciler tarafından yapılacak başvurudan sonra partner üniversite tarafından verilecektir.

 

Lütfen aşağıdaki bilgileri sonuna kadar okuyunuz. Aşağıdaki bilgilerin içerdiği prosedürün takibinden öğrencilerimiz sorumludur.   

         

Yerleştirme listemizde, yerleştirildiği partner üniversite ve dönemi kabul eden öğrencilerimizin kabul ettiklerine dair katılım teyit belgesini doldurup imzalayarak 10 Nisan 2017 tarihine kadar ofisimize elden ya da elektronik ortamda iletmelidirler. Aksi takdirde, nominasyon (aday gösterme) işlemleri gerçekleştirilemeyecek olup Erasmus hareketliliğiniz geçerli olmayacaktır. Katılım teyit dilekçesi için tıklayınız.

Erasmus Değişim programı ile bir partner üniversiteye yerleşmiş olup, bu hakkından vazgeçmek isteyen öğrencilerimiz,  Erasmus iptal dilekçesini doldurup imzalayarak en geç 10 Nisan 2017 tarihine kadar ofisimize elden ya da elektronik ortamda iletmelidirler. (Aksi takdirde, Fakülte Yönetim Kurulu’ndan kendileri için gidecekleri döneme ait izin kararı çıkacağından, iptal ettikleri dönemde ders seçemeyeceklerdir.İptal dilekçesi için tıklayınız.
Ekli liste, Erasmus Değişim öğrencilerimizin hibe almaya hak kazandıklarına yönelik bir liste olmayıp yalnızca Erasmus Değişim programı kapsamında yerleştirildiklerini göstermektedir. Öğrencilerimize daha önce bilgi verildiği üzere tüm öğrencilerimizin hibe alması garanti değildir. Hibe listesi Türkiye Ulusal ajansı resmi olarak Bilgi Üniversitesine bildirim yaptıktan sonra belli olup (bu tarih net değildir) bu Hibe almaya hak kazanacak öğrencilerimizin hibe haklarından feragat etme hakları bulunmaktadır.
Listede Yedek olarak belirtilen öğrenciler, sadece o üniversite için yerleştirilmiş olan öğrencilerin haklarından vazgeçmeleri ve partner üniversitenin başvuru tarihi geçmediği sürece yedek sıralamasına göre yerleştirilebileceklerdir. Böyle bir durumda kendilerine e-posta aracılığıyla bilgi verilecektir.
Partner üniversitelere başvuru prosedürünü takip etmek öğrencimizin sorumluluğundadır. Öğrencilerimizin yerleştirildiği partner üniversitenin, merkezimize iletmiş olduğu bir başvuru bilgisi e-postası olması halinde, bu e-posta öğrencimizle paylaşılacaktır. Özellikle 1 yıl ve Güz dönemi öğrencilerinin seçildikleri okulların son başvuru tarihlerinin çok yakın olması sebebiyle, bu üniversitelere yerleştirilmiş öğrencilerimizin derhal işlemlere başlaması gerekmektedir. Lütfen son başvuru tarihleri için partner üniversitelerin web sayfasını inceleyiniz. Öğrencilerimiz, başvurularını yapmadan önce, merkezimizden partner üniversiteye ve öğrencimize iletilecek olan bir nominasyon e-postasını beklemelidirler. 
Tarihi daha sonra duyurulacak olan ve Erasmus Değişim Programınızla ilgili tüm süreçler hakkında bilgi paylaşımını gerçekleştireceğimiz ORYANTASYON PROGRAMINA katılım tüm yerleşmiş öğrencilerimiz için ZORUNLUDUR. Bu programa katılmadığınız takdirde, ihtiyacınız olan pek çok bilgiyi kaçırabilir ve değişim hareketliliğiniz sırasında zorluk yaşayabilirsiniz.