Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi ve Sahne Sanatları Alanı Özel Yetenek Sınavı 2. Etap

güncelleme: yayınlama:

COV-19 salgını nedeniyle, öğrenci adaylarımızın sağlığını tehlikeye atmamak için Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Programı (MAP) ve Sahne Sanatları Alanı (PA) Özel Yetenek Sınavları 2020 yılında ÇEVRİMİÇİ (ONLINE) olarak yapılmaktadır

Başvuru Tarihi: 9-16 Eylül 2020

Yazılı Sınav ve Mülakatlar: 17 Eylül 2020

Performans Sınavı: 18 Eylül 2020

Tüm sınav sonuçları Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi ana sayfası (www.bilgi.edu.tr) “Haberler” bölümünde duyurulacaktır.

Özel Yetenek Sınavı'na başvurmak için tıklayınız.

Yetenek sınavı ön kayıt işlemlerinin tamamlanabilmesi için, aşağıdaki evrakların en geç 16 Eylül 2020 saat 16.00’ya kadar sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Öğrenci İşleri çevrimiçi evrakları kontrol ettikten sonra adayın başvurusunu kabul edecektir. Evrakların bu tarihe kadar teslim edilmiş olması ve takibi adayın sorumluluğundadır.

Gerekli Evraklar:

Adaylar başvuru sırasında aşağıdaki evrakları hazır bulundurmalıdır.  Online kaydı takiben yüklemelerin yapıldığına dair teyit mesajı çıkacaktır.

  • Nüfus Cüzdanı

  • Fotoğraf

  • TYT Ham puanını gösteren Sonuç Belgesi

  • Lise Diploması veya Mezuniyet Belgesi

  • Önkayıt Ücretinin Yatırıldığına Dair Dekont (Önkayıt ücreti olan 100 TL Garanti Bankası’na hesap bilgilerine yatırılması ve Dekont üzerinde adayın Ad- Soyad ve TC kimlik no’su mutlaka yer almalıdır.)  Hesap bilgileri: Beyoğlu Ticari Şube / IBAN NO: TR45 0006 2001 6710 0006 2013 02

Sınavlar Hakkında:

Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Programı (MAP) Özel Yetenek Sınavı, Yazılı Sınav (1) ve Mülakattan (2) oluşur. Sahne Sanatları Alanı (PA) Özel Yetenek Sınavı, Yazılı Sınav (1), Mülakat (2) ve Performans Sınavı (3) aşamalarından oluşmaktadır.

Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Programı (MAP) ve Sahne Sanatları Alanı (PA) Yazılı Sınavı, 17 Eylül 2020 Perşembe günü saat 9:30’da çevrimiçi (online) olarak hub.bilgi.edu.tr adresi üzerinden yapılacaktır. Yazılı Sınav, sahne ve gösteri sanatları alanına dair yazılı bir yorum sorusundan oluşmaktadır. Tüm adaylar kendilerine gönderilen bağlantı adresi ve bireysel şifre ile aynı saatte Yazılı Sınava gireceklerdir. hub.bilgi.edu.tr adresine giriş adımları için tıklayınız.

Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Programı (MAP) ve Sahne Sanatları Alanı (PA) Mülakatları, 17 Eylül 2020 Perşembe günü saat 11:00’den itibaren video konferans programı Zoom üzerinden gerçekleştirilecektir. Her aday kendisine gönderilen bireysel şifre ile kendisine özel olarak verilen saat aralığından 10 dakika önce bağlantı adresine girecek ve moderatör tarafından sırayla mülakata alınacaktır.

Sahne Sanatları Alanı (PA) Performans Sınavları, 18 Eylül 2020 Cuma günü saat 11:00’ten itibaren video konferans programı Zoom üzerinden gerçekleştirilecektir. Her aday kendisine gönderilen bireysel şifre ile kendisine özel olarak verilen saat aralığından 10 dakika önce bağlantı adresine girecek ve moderatör tarafından sırayla sınava alınacaktır.

Yazılı Sınav, Mülakat ve Performans Sınavları için gerekli bağlantı adresi ve bireysel şifreler, başvuruyu tamamlayan tüm adaylara SMS ve e-posta olarak 16 Eylül 2020, 19:00’dan itibaren gönderilecektir.

16 Eylül 2020, Çarşamba akşamı saat 20:00 itibarıyla sms ve/veya e-posta ile bağlantı adresi ve bireysel şifresini edinememiş olan veya sorun yaşayan adaylar, 0538 055 61 29 nolu telefondan Eren Erkoçlar ve lms.support@bilgi.edu.tr ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Mülakatlar ve Performans Sınavları, arşiv ve ölçme değerlendirme için kaydedilir. Adaylar, Üniversite tarafından yayınlanan “İstanbul Bilgi Üniversitesi Tarafından Özel Yetenek Sınavlarında Adayların Kişisel Verilerinin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni”ni okuduğunu, anladığını ve kabul ettiğini beyan eder. “İstanbul Bilgi Üniversitesi Tarafından Özel Yetenek Sınavlarında Adayların Kişisel Verilerinin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni” için tıklayınız.

Yazılı sınavı tamamlayan aday, yanıtın kendi özgün yanıtı olduğunu beyan eder.

Üniversite, sınav programında değişiklik yapma hakkını kendinde saklı tutar.

Yazılı Sınav için tüm adayların internet bağlantılarının kesintisiz olduğundan emin olmaları gerekmektedir.

Mülakat ve Performans Sınavlarını tamamlayabilmek için tüm adayların internet, mikrofon ve kamera bağlantılarının kesintisiz olduğundan emin olmaları gerekmektedir.

Sınavlar sırasında teknik bir problem yaşandığı takdirde, aday hemen 0538 055 61 29 nolu telefondan Eren Erkoçlar ve lms.support@bilgi.edu.tr ile iletişime geçmelidir.

Programın sınav ve sonuçları ile ilgili tüm bilgilendirmeler program sayfasından yapılacaktır.

Sahne Sanatları Alanı (PA) Performans Sınavı için:

  • Adayların tek renk olmak üzere tişört - şort/tayt/eşofman gibi rahat kıyafetler giymiş olmaları ve aksesuar takmamaları,

  • Rahat hareket edebilmeleri için rahat ve geniş, mümkünse boş ve aydınlık bir alanda olmaları,

  • Mekanda adayın sesinin rahatça duyulabilmesi, dış ses ve yankı sorunu olmaması,

  • Kameranın adayı boydan görebilecek şekilde geniş açıda önceden yerleştirilmesi,

  • Mikrofonun ve sesin önceden test edilmiş olması,

  • Adayın internet bağlantısı, kamera, hoparlör ve mikrofonunun sorunsuz çalışması gerekmektedir.

  • Performans Sınavı için sahne çalışmasına yönelik ön hazırlık gerekmez.

Ayrıntılı bilgi için:

Dr. Araştırma Görevlisi Burcu Halaçoğlu: burcu.halacoglu@bilgi.edu.tr

Araştırma Görevlisi Fatih Sel: fatih.sel@bilgi.edu.tr

Araştırma Görevlisi Meltem Ezer: meltem.ezer@bilgi.edu.tr

444 0 428 Call Center üzerinden iletişime geçebilirsiniz.