Program Hakkında

Sinema ve Televizyon Yüksek Lisans Programları sinema üzerine düşünmeye, senaryo yazmaya, film çekmeye veya bir film ekibi içinde yer almaya istekli katılımcılar için tartışma ortamı, profesyonel bir çevre ve teknik ekipman sunmaktadır. Tezli program adaylara akademik kariyer yolunu açar; projeli program ise mesleki pratiği sürdürmek isteyen adayların deneyim kazanmasını sağlar. Öğrenciler başvuru aşamasındaki tercihlerine bağlı olarak tezle veya projeyle mezun olurlar.

Adaylar tezli programa bir tez konusu ile, projeli programa ise bir film ya da senaryo projesi ile başvurmalıdırlar. Kabul edilen öğrenciler tez ya da projelerini geliştirmek üzere seçtikleri derslere devam edip konularıyla ilgili danışmanlık desteği alırlar. Öğrencilerin farklı yüksek lisans programlarından konularıyla ilgili ders seçmeleri veya teknik bilgi ve becerilerini geliştirmek için lisans dersi almaları mümkündür.

Uluslararası imkânlar öğrenci tercihlerine göre seçilebilir. Sinema ve Televizyon Yüksek Lisans Programı “BİLGİ UP” kapsamındadır ve BİLGİ’nin tüm 4. sınıflarından öğrenci kabul etmektedir.


Üniversitemiz hakkında daha detaylı bilgi için formu doldurabilir veya Lisansüstü Tanıtım Ofisi ile (graduate@bilgi.edu.tr / 0212 311 7667) iletişime geçebilirsiniz.