Program Hakkında

Elektrik – Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans programı iki yıllık bir programdır. Program, dört zorunlu ders, seçmeli dersler ve bir lisansüstü semineri olmak üzere toplam sekiz dersten oluşmaktadır. Öğrencilerin tez aşamasına geçmeden önce en az on beş krediyi tamamlamaları ve lisansüstü seminer dersini geçmeleri beklenmektedir.

Program, farklı alanlarda uzmanlaşabilmek üzere ders seçimine fırsat tanımaktadır. İlgili dersleri seçerek öğrenciye aşağıda uzmanlaşma alanlarını içeren ancak bunlarla sınırlı kalmayan alanlarda uzmanlaşma fırsatı verilir:

  • Mikroelektronik ve Mikrosistemler
  • Telekomünikasyon ve Sinyal İşleme
  • Kontrol Teorisi ve Robotik

Programda yürütülen araştırma faaliyetleri disiplinlerarası niteliktedir, bu nedenle farklı altyapılardan (Elektrik-Elektronik Mühendisliği dışında farklı disiplinlerden) öğrenciler ve/veya disiplinler arası araştırmalarda yer almak isteyen öğrenciler de programa kabul edilmektedir.

Eğitim dili İngilizcedir. Ders programları henüz kesinleşmemiştir ancak dersler hafta içi 17:00'den sonra santralistanbul Kampüsü'nde yapılacak şekilde planlanacaktır (değişiklikler söz konusu olabilir).

 

Öğrenim ücreti indirimi ve burs seçenekleri mülakat esnasında görüşülecektir.

Üniversitemiz hakkında daha detaylı bilgi için formu doldurabilir veya Lisansüstü Tanıtım Ofisi ile (graduate@bilgi.edu.tr / 0212 311 7667) iletişime geçebilirsiniz.