Radyo ve Televizyon Programcılığı *

program hakkında

Televizyon ve radyo sektörüne iyi eğitilmiş elemanlar yetiştirmek üzere tasarlanan Radyo ve Televizyon Programcılığı, uygulamaya ağırlık vermekle birlikte bir yayıncının sahip olması gereken kuramsal eğitimi de ihmal etmeyen bir yapıya sahiptir.

Öğrencilerin uygulamalı eğitimine cevap vermek amacıyla, en yeni teknolojiler kullanılarak oluşturulan Çekim ve Kurgu Stüdyoları, TV stüdyosu, reji/seslendirme odaları ve naklen yayın aracı ile stüdyo sınırlarının dışında da çok kameralı televizyon programı hazırlanabilecek ve yayınlanabilecek kapasitede profesyonel bir donanıma sahiptir.

Dileyen öğrenciler, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin ya da diğer üniversitelerin ilgili dört yıllık programlarına yüksek oranda geçiş yapabilmektedirler.

Radyo ve Televizyon Programcılığı mezunları, radyo ve televizyon yayıncılığı sektörünün önde gelen firmalarında, bölüm danışmanlarının yönlendirmeleri neticesinde yönetmen, spiker, yapım asistanı, metin yazarı, radyo programcısı, muhabir, kameraman olarak sektörde yerlerini alabilir.

*Program bu akademik dönemde öğrenci almayacaktır.