Spor Yönetimi *

Sporu kendisine bir iş alanı olarak seçmek isteyen öğrencilere yönelik olarak tasarlanan Program, spor etkinliklerinin oluşmasını sağlayan yönetim ve işletmecilik alanlarına odaklanmıştır. Spor Yönetimi Programı, Real Madrid International School (Universidad Europea de Madrid) ile birlikte yürütülmektedir.

Spor alanındaki her türlü profesyonel yönetimi kapsayan ve dünyada alanında önemli bir yere sahip olan Real Madrid International School, kapılarını İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Yönetimi öğrencilerine açmıştır. Öğrenciler isterlerse öğrenim süreleri içerisinde, isterlerse de mezuniyet sonrasında İspanya’da Real Madrid International School’da eğitim alabilirler.

Program içeriği hazırlanırken, ülkemizde spora olan ilginin artmasının yanı sıra küresel spor etkinliklerin de son yıllarda hızla gelişmesi dikkate alınmış ve öğrencilere spor etkinliklerinin planlanmasına yönelik yönetim bilgi ve becerileriyle birlikte ilgili prosedürlerin de aktarılması hedeflenmiştir. Spor Yönetimi Programı, öğrencilerine mezuniyet sonrasında çeşitli federasyonlardan spor medyasına kadar sporun farklı alanlarında kariyer edinme imkânı sunmaktadır.

* Bu programa yeni öğrenci alınmamaktadır.

4 yıllık "Spor Yöneticiliği" Lisans Programı ile ilgilenen adaylar, bilgi için lütfen tıklayın .