Görevli Öğrenci Programı

İstanbul Bilgi Üniversitesi lisans, önlisans ve tezli yükseklisans öğrencilerini kapsayan ve yarı zamanlı çalışma olanağı sağlayan bu program, öğrencilerin bir yandan eğitimini sürdürürken bir yandan da üniversite içindeki çalışma ortamında iş deneyimi kazanması,  ilgi alanlarını keşfetmesi, yetkinliklerini geliştirmesi ve bazı harcamalarını karşılayacak bir gelir elde etmesi temeline dayanır. Öncelikle ihtiyacı olan öğrenciler için uygulanmakla birlikte olanaklar el verdiği ölçüde diğer öğrencileri de kapsar. Programa katılan öğrenciler, üniversitenin iş tanımları yayınlanan ve öğrenci desteği alan birimlerinde görev yaparlar. Eğitimlerini aksatmayacak şekilde çalışan öğrencilere aylık olarak verilen ücretin yanı sıra yemek desteği de sağlanır.

 

Birim Hedeflerimiz: Programa dâhil olan öğrencilerin üniversiteye uyum sağlamalarına ve üniversiteyi tanımalarına yardımcı olmak, profesyonel hayatta karşılaşacakları süreçleri önceden deneyimlemelerini sağlamak ve üniversitenin idari ve akademik birimlerinin öğrenci desteği ihtiyaçlarını karşılamaktır.

 

Amaçlanan Öğrenme Çıktıları: Görevli öğrencilerin, programın verdiği hizmetleri bilmeleri, öğrencilerin başvuru sürecinde kendi özelliklerine uygun çalışma birimini seçebilmeleri, çalışma sürecine ait yetkinlikleri ortaya koyabilmeleri ve üniversitelerini daha iyi tanımalarıdır.

 

Başvurular www.bilgi.edu.tr  “Haberler-Duyurular” alanında ilan edilen başvuru dönemlerinde online olarak alınır.  Başvuru öncesinde iş tanımlarının dikkatle okunması önerilir. Başvuru Kılavuzu takip edilerek Öğrenci Sayfaları (SIS) üzerinden başvuru yapılır. 

Görevli Öğrenci Başvuru Kılavuzu için tıklayın. Görevli Öğrenci Programı 2022-2023 Bilgilendirme ve İş Tanımları için tıklayın.  Görevli Öğrenci Programı kapsamında Öğrenci Çalıştırma Usul ve Esasları için tıklayın.

İletişim:  Görevli Öğrenci Programı Sorumlusu: Sema Bozkır (santralistanbul Kampüsü, ÇSM-109) gorevliogrenciprogrami@bilgi.edu.tr