İşverenler

BİRLİKTE NELER YAPABİLİRİZ?

6 fakülte, 5 Yüksekokul, 3 Meslek Yüksekokulu, 5 Enstitü tarafından sağlanan 150’den fazla programda 25,000 öğrenci eğitim görüyor. 24,000’in üzerindeki toplam mezun sayımız ile BİLGİ büyük bir aile...Bölümlerimiz hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz: http://tanitim.bilgi.edu.tr/bolumler/

BİLGİ Talent olarak öncelikli hedefimiz öğrencilerimiz ve mezunlarımızın bireysel ve profesyonel gelişimlerini destekleyecek hizmetleri sağlamak, iş dünyasına uyumlarını kolaylaştıracak bilgi, beceri ve diğer özellikleri henüz üniversitedeyken kazanmalarını sağlamak.

Bunun için: 

  • Öğrencilerimizin mezun olmadan mutlaka gönüllü staj yapmalarını teşvik ediyor, bu kapsamda öğrencilerimizin sigorta bildirim ve primlerini üstleniyoruz.
  • Sadece BİLGİ öğrencileri ve mezunlarının CV’lerini yüklediği bir veri tabanı olan online sistemi yönetiyor ve bu platformumuzda kurumsal üyelerimizin staj/iş ilanlarını yayınlıyoruz.
  • Her dönem düzenli olarak eğitim programları düzenleyerek gönüllü kurumların profesyonelleri ile öğrencilerimizi birkaç oturumluk seminer programlarında buluşturup, hem teorik hem pratik bilgi kazanmalarını sağlıyoruz.
  • Fakülte özelinde ve üniversite genelinde düzenlediğimiz Kariyer Fuarları ile işverenler ile öğrencilerimizi kapsamlı etkinliklerde buluşturuyoruz.

Birlikte nasıl çalışabiliriz?

  • İş İlanları: Online platformumuz, staj, tam zamanlı ve yarı zamanlı iş ilanlarınızı BİLGİ öğrencileri ve mezunlarına iletebileceğiniz ve onların başvurularını alabileceğiniz bize özel bir sistemdir.
    Online sisteme giriş yapmak için buraya tıklayın.
  • Bireysel ve Profesyonel Gelişime Yönelik Sertifika Programları: Ortak belirleyeceğimiz profesyonel bir konuda sertifika programı düzenleyerek birlikte 3 – 5 hafta süren bir eğitim programında öğrencilerimizle bir araya gelebilirsiniz. Bu programlarda öğrencilerimizin kişisel ve profesyonel gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Aynı zamanda kurumunuzun hedef kitlesindeki öğrencilerle vakit geçirebilir, işe alım kanallarınızı destekleyebilirsiniz.
  • Seminer, Panel ve Özel Oturumlar: Tek oturumluk seminer ve panellerde kurum yöneticilerinizi, İnsan Kaynakları profesyonellerini ağırlayabilir ve ilgili öğrencilerimizle buluşturabiliriz. Öğrencilerimizin kişisel ve profesyonel gelişimlerini desteklerken tek oturumda çok sayıda öğrenciye ulaşabilirsiniz.


BİLGİ Talent Fest

Kurumunuzu ve markanızı kampüste temsil etmeniz için sizleri tüm öğrencilerimiz için senelik olarak düzenlediğimiz BİLGİ Talent Fest'e katılmaya bekliyoruz.

BİLGİ Talent Fest (eski adıyla Kariyer Günleri) etkinliğimiz ile ilgili paylaşımlarımıza web sitesinin yanı sıra; sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.

BİLGİ Talent Fest (eski adıyla Kariyer Günleri) kapsamında düzenlediğimiz pek çok etkinlik arasından hem kurumunuz hem de öğrencilerimiz için en faydalı olanını birlikte seçebilir ya da tasarlayabiliriz.

BİLGİ Talent olarak kurumlarla iş birliğinde gerçekleştirdiğimiz, odak noktası kariyer gelişimi olan, ticari faaliyet içermeyen tüm etkinliklerimiz öğrenciler ve kurumlar için ücretsizdir.

BİLGİ Talent
Bize ulaşın: bilgitalent@bilgi.edu.tr
Eski Silahtarağa Elektrik Santrali
Kazım Karabekir Cad. No: 2/13
34060 Eyüp İstanbul