Gönüllü Stajlar

Staj Planlama ve Operasyon Destek Hizmetleri Kuştepe ve Dolapdere Kampüslerimizde verilmektedir.

Fakülte ve Yüksekokul Ayrımı yapılmaksınız, Gönüllü stajlarınız için Staj Formu teslim yeri;

Kuştepe Kampüsü:
Staj Koordinasyon : A202 Numaralı Ofis

staj@bilgi.edu.tr

Gönüllü stajlar yazın ya da dönem içinde isteğe bağlı yapılan stajlardır. Öğrenciler, hangi kurumda hangi departmanda ne kadar süre ile staj yapacağına çalışmak istediği kurumla birlikte kendileri karar verir.

Gönüllü stajlarda öğrencilerimizin SGK primleri okul tarafından karşılanır.

Sigorta primlerinin karşılanması için staj yapacağın yer ve tarih belli olduktan sonra aşağıdaki belgeleri 10 iş günü önce Staj Koordinasyon ofisine getirmen gereklidir:

Staj formu: Kaşe ve imzalı staj formunun aslı. Staj formunu internet ortamında doldurmaya başlamak için tıkla. 

(Formdaki bilgiler eksiksiz tamamlandıktan sonra, "Yazdır" butonu ile çıktısı alınıp kaşe-imza tamamlanır. Kuştepe Kampüsü'ne teslim edilir.)

Kurumların istediği SGK İşe Giriş Bildirgesi, bu Staj Onay Formu'nu Staj Koordinasyon ofisine teslim ettikten sonra bilgiedu.net öğrenci e-mailine iletilir.

Devam eden stajını uzatmak için: Çalıştığın yerden stajını uzatmak istediğine dair dilekçe istemen ve stajının bitişinden bir hafta önce Staj Koordinasyon ofisine getirmen gerekli.

Stajını planladığından erken bitirmek için: Çalıştığın yerden stajını bitirdiğine dair dilekçe istemen ve en kısa sürede Staj Koordinasyon ofisine getirmen gerekli.

Staj yaptığın yer okul tarafından stajının onaylandığını görmek istiyor ise; Staj Onay Formu'nu bize teslim etmeden önce formun bir kopyasını almanı öneririz.

Herhangi bir sorun olursa bize e-posta ile ulaşabilirsin: staj@bilgi.edu.tr