İş ve Staj İlanları

İş/Staj aramaya başlamadan önce:

  • CV’ni son haline getirdiğinden emin ol...
  • Danışmanlık görüşmelerine katılarak, iş/staj aramanın püf noktalarını öğren.
  • Faydalı linklere göz atmayı unutma: Öncelikli olarak ilgilendiğin kurumların/pozisyonların bir listesini yaparak başlayabilirsin.

İlanlara ulaşmak için tıkla! BİLGİTalent

BİLGİTalent' da İş ve Staj İlanlarına Nasıl Başvurabilirim?

Profilini doldur ve mutlaka CV'ni BİLGİTalent'a yükle. CV'ni yükledikten sonra iş ilanlarına başvurmaya başlayabilirsin.

İş ve Staj ilanlarını Jobs/İlanlar sekmesinde tıkladığında görüntüleyebilirsin. Burada sistemdeki tüm ilanlar karşına çıkacak. İstersen arama çubuğuna anahtar kelime yazarak arama yapabilir ve seninle ilgili ilanlara ulaşabilirsin (Örnek: staj, reklam, hukuk.. gibi)

İlgilendiğin ilanların başlığına tıklayarak detaylarını inceleyebilirsin. Başvurmak istediğin ilanlarda sağ köşedeki APPLY/BAŞVUR butonuna tıklayarak başvurabilirsin.


Resmi büyütmek için tıkla.

Başvur butonuna bastıktan sonra gelen ekranda, başvururken hangi CV'ni kullanmak istediğini seçebilir, başvurun ile birlikte gözükecek şekilde not yazabilirsin.

İşverenlerin seni araması için CV'ni CV Kataloğuna ekleyebilirsin!

Dosyalarım/Files> CVBook/CV Katalogu sekmesine tıkladığında güncel CV'ni seçerek ADD CV butonuna basarsan CV'n CV Book'a eklenecek. İşverenler, sen bir pozisyona başvurmamış olsan bile CV'ni görüntüleyebilir ve sana uygun bir pozisyon olduğunda sana ulaşabilirler.


BİLGİTalent’ı kullanmak için desteğe ihtiyacın olursa bize ulaşabilirsin: bilgitalent@bilgi.edu.tr