Öğrenci

Sevgili öğrencilerimiz; 

Derslere uzaktan eğitim araçlarıyla nasıl katılabileceğinize dair detaylı bilgiye ve süreç içinde ihtiyaç duyabileceğiniz diğer kaynaklara bu sayfadan ulaşabilirsiniz. İlk aşamada; aşağıda yer alan Basit Kılavuz’u dikkatle inceleyerek, uzaktan eğitim içeriklerine nasıl erişeceğinizi öğrenmeniz beklenmektedir. Bu kılavuzun son sayfasında, derslerde en çok kullanacağınız özellikler detaylandırılmıştır. Kayıtlı olduğunuz her bir ders için farklı içerik ve yöntemler kullanılabilir. Bu detayları dersleri veren öğretim elemanları sizlerle paylaşacaktır.

Çevrimiçi ders alan öğrencilerimizin aşina olduğu LMS Support sayfasına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Karşınıza çıkacak olan ekranda “Öğrenciler” sekmesine tıklayın. Açılan sayfada uzaktan eğitim ile ilgili ihtiyaç duyacağınız tüm bilgiler yer almaktadır. Bu sayfa kapsamında, kullanacağınız sistemlere erişim, ders materyalleri ve kullanımı, öğretim elemanları veya sınıf arkadaşlarınızla etkileşim yolları, ödevler, notlar, testler ve benzeri birçok konuda ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. 

Yukarıda sekmelerde edinmek istediğiniz bilgilere ulaşamadığınız durumlarda

SSS (Sıkça Sorulan Sorular) sekmesine göz atabilirsiniz.

Aradığınız cevaplara ulaşamamanız durumunda,

  • Ders içeriği ile ilgili ise o dersin sorumlusu öğretim elemanına e-posta atın.

Sorularınız en kısa zamanda cevaplandırılacaktır.

Uzaktan eğitim sürecinde odaklanma sorunu ve performans kaygısı yaşıyorsanız BİLGİ Psikolojik Danışmanlık Birimi’nin önerilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Uzaktan eğitim ile ilgili yardım materyallerine ulaşmak için: LMS Support