Program Hakkında

Finansal Ekonomi Yüksek Lisans programı ekonomik gelişmelerin finansal piyasalar üzerindeki olası etkilerini öngörebilen, finansal modeller kurup bunları analitik ve sayısal yöntemlerle çözüp elde ettiği sonuçları değerlendirerek bir ürün ortaya çıkarabilen, finansal kurumların hazine, risk yönetimi, araştırma gibi bölümlerinde çalışmayı hedefleyen uzmanlar yetiştirmektedir. Bunun yanısıra, program, doktora düzeyinde eğitimine devam etmek isteyen öğrencilere de güçlü bir temel sunmaktadır. Bu doğrultuda dersler ekonometri, makroekonomi, kurumsal finans, yatırım yönetimi, türev ürünlerinin fiyatlandırılması ve risk yönetimiyle ilgili içeriğe sahiptir.

Finansal Ekonomi Yüksek Lisans Programı’nda almış olduğunuz dersler sayesinde:

Finans sektöründe tercih edilen bir profesyonel olursunuz.

Başta bankalar ve aracı kurumlar olmak üzere tüm finans sektöründe ihtiyaç duyulan bir uzmanlık eğitimini alarak tercih edilen bir CV’ye kavuşursunuz.

Küresel imkânlardan faydalanabilirsiniz.

Finansal Ekonomi Yüksek Lisansı diploması ile dünyanın en küresel sektörü olan finans sektöründe yurt dışı kariyer fırsatlarını daha iyi değerlendirebilirsiniz.

Akademik kariyer için iyi bir başlangıç yapabilirsiniz.

Bu alanda akademik bir kariyer planlıyorsanız, ilk adım olarak bu ölçekte kapsamlı bir yüksek lisans programına katılarak iyi bir başlangıç yapabilirsiniz.

Kamu kurumlarında önemli görevler üstlenebilirsiniz.

Merkez Bankası, BDDK, TMSF gibi bugün çok etkin olan birçok kamu kuruluşunda, donanımınız sayesinde önemli görevler üstlenebilirsiniz.

CFA Unvanı almak için fırsat yakalarsınız.

CFA (Chartered Financial Analyst) Programı sayesinde Londra merkezli CFA Enstitüsü tarafından finans alanındaki profesyonellere verilen en saygın ve prestijli unvanı alabilmek için 3 aşamalı sınava en iyi şekilde hazırlanma fırsatı yakalayabilir, başarıya bağlı burs olanaklarından yaralanabilirsiniz.

BİLGİ Farkı

  • Seçmeli dersler aracılığı ile istediğiniz alanda uzmanlaşma imkanı. Sayısal Finans alanında uzmanlaşarak programın sonunda bu uzmanlığın belirtildiği bir diploma alma imkanı.
  • Ders programına ek olarak program süresince yurtiçi ve yurtdışından gelen akademisyen ve profesyoneller tarafından verilen finans, ekonometri ve uygulamalı ekonomi seminerlerine katılmak.
  • Sınav ve mülakatı içeren sıkı bir eleme süreci sonrasında oluşturulan seçkin ve başarılı bir öğrenci grubu ile derslere katılma ayrıcalığı.
  • Alanının ünlü akademisyenleri ve lider profesyonellerinden ders alma olanağı.
  • CFA Programı müfredatı ile güçlü bir temel için akademik teori, mevcut piyasa uygulamaları, etik ve profesyonel standartları, ileri yatırım analizi, portföy yönetimi gibi kariyerin tüm aşamalarında kullanılabilir beceriler edinme imkanı.

haberler, duyurular

Üniversitemiz hakkında daha detaylı bilgi için formu doldurabilir veya Lisansüstü Tanıtım Ofisi ile (graduate@bilgi.edu.tr / 0212 311 7667) iletişime geçebilirsiniz.