Programın Yapısı

bilgiMBA Programının süresi 3 dönemdir ve program dili İngilizce'dir. Programı tamamlamak için öğrenci 5 zorunlu ders, 5 seçmeli ders almak ve bitirme projesini bitirmekle yükümlüdür. Ders notları, sunumlar, ödevler ve tartışma forumları BİLGİ Learn öğrenme platformu üzerinden takip edilebilir. bilgiMBA dersleri hafta içi akşamları 19.00-21.00 saatleri arası ve hafta sonları (cumartesi) 10.00-12.00 ve 13.00-15.00 saatleri arası santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleşir. (santralistanbul Kampüsü'ne ulaşım için lütfen tıklayınız)

 

Zorunlu Dersler

Temeli oluşturan 5 adet zorunlu ders, öğrencilere iş dünyasında başarılı bir kariyer için temel bilgileri ve becerileri kazandırmayı amaçlar. Bu dersler, öğrencilere geniş bir işletme perspektifi sunar. Yöneticilerin iş yaşamındaki sorulara cevap verebilmek için gereken altyapıyı oluşturma amacı ile düzenlenmiştir.

 

Seçmeli Dersler

Öğrenciler, her dönem artarak açılan çeşitli seçmeli derslerden ilgi alanlarına göre 5 adet ders almaktadırlar. Finans, pazarlama ve genel yönetim konularında yoğunlaşan seçmeli dersler öğrencilere pratik çözümlere yönelik donanım sağlamaktadır.

 

Bitirme Projesi

Öğrenciler üniversitenin öğretim üyelerinin koordinasyonunda bitirme projesi hazırlamakla yükümlüdür. Bitirme projesindeki amaç, öğrencilere dersler dışında, kendi ilgi duydukları bir alanda daha derinlemesine çalışma olanağı sağlamak ve araştırma deneyimi kazandırmaktır.