Öğrenci Deneyimleri

Yeni dünya düzeni, biz liderlerin alışılmışın dışında yeni yeteneklere sahip olmasını gerektiriyor. Geçmişte bilinen kalıpların aksine, organizasyon yapıları, iş ve çalışanı yönetme şekli şimdi çok daha farklı. Birçok değişkeni ve öngörülemeyeni de içinde barındıran yeni dünya, başarılı organizasyonlar yönetebilmemiz için biz liderlere çeviklik, dayanıklılık, adapte olabilme ve stratejik düşünebilmenin yanı sıra dijital bilgi ve becerilerimizi geliştirmemizi söylüyor. 2021 yılında tamamladığım İstanbul Bilgi Üniversitesi MBA programının, yeni yetenek ve becerilerin geliştirilmesi için özenle tasarlanmış bir eğitim içeriği bulunuyor. Bu içeriğin, iş dünyasının mevcut ihtiyaçlarına adapte edilebilmiş olmasının yanı sıra sektör deneyimi olan uzman bir akademik kadro tarafından veriliyor olması da çok kıymetli. Bu başarılı eğitim programı için teşekkür ediyorum.
Tuba Eşder Kengil, 2020-2021 Akademik Yılı Mezunu


İstanbul Bilgi Üniversitesi'ndeki MBA eğitimim boyunca, stratejik yönetim, liderlik, satış, pazarlama, finans ve ürün geliştirme konularında son derece kapsamlı bilgi ve beceriler kazanma şansına eriştim. Bu süreçte, iş dünyasının karmaşık zorluklarına çözüm odaklı yaklaşımlar geliştirmeyi öğrenerek büyük bir deneyim elde ettim. Bu değerli deneyimde, bizlere gerçek dünyadan örneklerle zenginleştirilmiş ders içerikleri sunan ve eğitim sürecimizde bize destek olan kıymetli hocalarımıza en içten teşekkürlerimi sunarım.
Eray Kurt, 2021-2022 Akademik Yılı Mezunu


bilgiMBA programının özellikle kariyerinde yöneticilik vizyonu olan tüm çalışanlar için iş yönetimi ve projelerde kendisini daha doğru konumlandırmasını sağlayan, ekip arkadaşlarıyla birlikte hedefe daha doğru ilerlemesine katkıda bulunan çok önemli bir program olduğunu düşünüyorum. Özellikle kendi adıma geliştirmek istediğim birçok alanda farklı derslere girmiş olmamım kariyerimde bana çok katkısı oldu. İş hayatımda bildiğim veya fark etmeden kullandığım birçok yaklaşımı, programın içinde bizzat kullanmam ve farklı bakış açılarıyla öğrenmiş olmamın hem kendim hem de ekibim için çok faydası olduğunu gördüm. Farklı sektörlerde görev alan hocalarım ve programa katılan arkadaşlarımla kurduğum sosyal ağ ile birlikte farklı alanlarda işler yapabileceğimi gördüm ve güzel projelerde yer alma fırsatım oldu. bilgiMBA programı sayesinde ekibime de çok değerli çalışma arkadaşları kazandırdım ve programa katılmalarını teşvik ettim. Ayrıca program sonrasında bazı derslere konuşmacı olarak katılmak ve diğer arkadaşlar ile tecrübelerimi paylaşmak beni son derece memnun etti. bilgiMBA programının özellikle diploma aldıktan sonra yaptığım tüm görüşmelerde iş hayatında değer ve fark yaratan bir program olduğunu gördüm.
Cem Diken, 2018-2019 Akademik Yılı Mezunu


İstanbul Bilgi Üniversitesi MBA programı gururla her yerde dile getirebildiğim bir deneyim. Akademik bilgi aktarımına ek olarak deneyimli kadrosu ile yürütülen projeler, çalışmalar ve tartışmalar çerçevesinde programın bana kazandırdığı becerileri son zamanlarda daha çok fark etmeye başladım. Rahatlıkla söyleyebilirim ki, bilgiMBA programı bu güne kadar kariyerimi şekillendiren en etkili donanım olmuştur. Eğitim içeriği çok kapsamlı, MBA ofisi çok ilgili, öğretim üyeleri oldukça şeffaf ve samimi. Hala birçok hocamız ile görüşüyoruz ve kıymetli bilgilerini bizler ile paylaşmaya devam ediyorlar. BİLGİ’de MBA prestijdir.
2 çocuk annesi ve aynı zamanda çalışan biri MBA yapamaz mı? “BİLGİ”de olursa yapar.
Melike Köksal, 2019-2020 Akademik Yılı Mezunu


İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği mezunuyum. İTÜ’den, tabiri caizse bir mühendis bakış açısı kazanarak mezun oldum. Birkaç yıl IT alanında çalıştıktan sonra iş yönetimi tecrübesi edinmek istedim. Bu sebeple bilgiMBA Programı’na dahil oldum. Böylelikle organizasyonlarda mühendislik dışında çok farklı kavramların da ne kadar önemli olduğunu gördüm. Bu farkındalık bana çok değişik bir bakış açısı kazandırdı ve MBA tecrübem bana iş hayatında oldukça yardımcı oldu. MBA’den önce olaylara tamamen teknik bir gözle bakarken, MBA’den sonra işin farklı boyutlarının olduğunu da gördüm.
Kerem Şenler, 2012-2013 Akademik Yılı Mezunu


BİLGİ’de aldığım MBA eğitimi, odaklandığım iş kolunda ve özellikle de kendi işimi yönetmemde gerekli olan altyapıyı sağladı.
Arda Kutsal, 2006-2007 Akademik Yılı Mezunu