Teknoloji girişimcilerinin fikirlerini teknoloji alanında başarılı birer işletmeye dönüştürebilmeleri ve bu işletmelerin sürdürülebilirliğini sağlamaları için gerekli bilgi ve becerilere sahip olmaları gerekir. Teknolojinin hızla geliştiği ve rekabetin her geçen gün yoğunlaştığı mevcut durumda, yenilikçi fikir ve buluşları hayata geçirmek için mühendislik ve işletme bilimlerinin kesişimindeki girişim alanını anlamak elzemdir. Teknolojide Girişimcilik ve İnovasyon Programı, bu girişim alanına duyulan ilgiye ve bu alanın ihtiyaçlarına cevap vermeyi hedefliyor.

Yenilikçi teknoloji girişimcisi, inovasyon yaratım süreçlerinin yanı sıra yeni teknolojik gelişmelere ilişkin uzmanlık geliştirmeli ve sürdürülebilir bir iş çevresi oluşturmak için bu teknolojilerin nasıl kullanılması gerektiğini iyi anlamalıdır.

Program, fikir aşamasından başlayarak fikirlerini başarılı girişimlere dönüştürmek isteyen girişimci adaylarına yöneliktir. Bunun yanı sıra şirketlerdeki fırsatların farkına vararak bunları pazarlanabilir fikirlere dönüştürmek isteyen kurum içi girişimciler de programa başvurabilir.

Bu programdan mezun olan öğrenciler zorlu meseleler üzerinde çalışma disiplini geliştirecek, bilgilerini ve gelişmiş analitik ve teknik becerilerini çokdisiplinli alanlara uygulayacaktır. Edindikleri bilgi ve becerilerle kendi işletmelerini kurmak için birer adım atabilecek ve teknolojinin yoğun olarak kullanıldığı çeşitli sektörlerde kariyer yapabileceklerdir.

Üniversitemiz hakkında daha detaylı bilgi için formu doldurabilir veya Lisansüstü Tanıtım Ofisi ile (graduate@bilgi.edu.tr / 0212 311 7667) iletişime geçebilirsiniz.