Hakkında

Bölüm Başkanı Neşe Birgören

Yönetim ve Organizasyon Bölümü’nün temel ilkesi; ekonomi, maliye ve bilgisayar bilimi destekli yönetim ve organizasyon eğitimi programının uygulanmasıdır. Bölümümüzde verilen işletme ve lojistik eğitimleri, salt işletme ve lojistik  bilim ve teknikleri çerçevesinde kalmamakta, ilgili ve gerekli diğer alanları da kapsamaktadır.

Yönetim ve Organizasyon  Bölümü öğrencileri; liderlik, yöneticilik, takım kurma, iletişim, satış yönetimi gibi iş yaşamında ihtiyaç duyulan konuları, hızlı ve etkin bir biçimde öğrenerek üretim, ticaret ve hizmet sektörlerinde geniş bir yelpazede istek ve yeteneklerine uygun işler bulabilmektedirler. Yönetim ve Organizasyon Bölümü eğitim kalitesi olarak hem yerel hem de uluslararası tanınırlığı ve bilinirliği ve saygınlığı olan bir bölümdür.

Bölüme bağlı olarak yürütülen iki önlisans programı bulunmaktadır. Bunlar İşletme Yönetimi ve Lojistik Önlisans programlarıdır. Bölümümüzün akademik kadrosu alanında uzman, yeniliklere açık, uluslararası eğitim tecrübesi olan genç ve dinamik öğretim üyelerinden oluşmaktadır.

Bölüm öğretim üyelerimiz ulusal ve  uluslararası akademik ortamda saygın bir konuma sahiptirler ve bu alanlara teorik ve yönetimsel uygulamaları olan araştırmalarıyla katkıda bulunmaktadırlar.