NABA İşbirliği

İstanbul Bilgi Üniversitesi ile İtalya’nın ve dünyanın en iyi tasarım okullarından biri olarak kabul edilen NABA (Nuova Accademia di Belle Arti) ile yapılan işbirliğiyle sunulan program, BİLGİ’nin potansiyeli ile NABA’nın deneyimini birleştirmiştir.

Bu işbirliği sayesinde BİLGİ Moda ve Tekstil Tasarımı, Endüstriyel Tasarım ve İç Mimarlık lisans öğrencilerinden fakülte bazında gerekli başarı kriterlerini yerine getirenler, öğrenimlerinin ilk 2 ve son senesini BİLGİ’de, üçüncü senesini ise NABA’da tamamlayarak hem BİLGİ hem de NABA diploması almaya hak kazanırlar.

BİLGİ ve NABA’nın dört yıllık ortak müfredatı çerçevesinde gerçekleşen program, BİLGİ’li öğrencilerin moda, endüstriyel tasarım ve mimari tasarım alanlarında dünyaya açılmaları için Türkiye’de eşi görülmemiş bir fırsat yaratmış oldu. Eğitimlerinin üçüncü senesini NABA’da tamamlayan öğrenciler, dilerlerse NABA’nın sektörel iş birliklerinden ve Milano’nun profesyonel ağından faydalanarak İtalya’da staj ve iş imkanlarına kavuşabilirler.

İtalya’nın Milano kentinde, tasarımın çevrelerinin merkezinde yer alan NABA (Nuova Accademia di Belle Arti), 1980’de kurulmuş dünyaca ünlü bir mimarlık ve tasarım okuludur. Domus dergisi tarafından Avrupa’nın en iyi 100 mimarlık ve tasarım okullarından biri seçilen NABA, altı lisans ve yedi yüksek lisans programı sunan İtalya’nın en büyük özel eğitim akademisidir.

Dünyanın en prestijli şirketleri ve alanının en iyi profesyonelleri ile bağlantıları, NABA’yı Mimarlık ve Tasarım alanlarında kariyer hedefleyenler için bir vaha haline getirmiş; NABA’dan mezun olanların %82’si mezun oldukları ilk sene içerisinde işe yerleşmektedirler. İleri teknolojiye sahip stüdyolar ve atölyeler barındıran NABA, öğrencilerinin teoride olduğu kadar uygulamada da yükselmesine zemin hazırlamakta; 70 ülkeden 3.000 öğrenciye eğitim verirken, tasarımı global perspektifle buluşturmaktadır.

NABA: http://www.naba.it


Naba MILANO