Hakkında

Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yeliz Ekinci

1996 yılında kurulan İşletme Bölümü, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin ilk bölümlerinden birisidir. Bölümümüz günümüzde işletme eğitimine hâkim olan yerleşik eğilimlerden farklı olarak, alandaki teorik ve uygulamalı son gelişmeleri, dünyadaki ve Türkiye’deki değişimleri anlatan dersleri müfredatında bulundurmaktadır.

İşletme Bölümü eğitim ve araştırma kalitesi olarak hem yerel hem de uluslararası tanınırlığı ve bilinirliği olan bir bölümdür. Bölüme bağlı olarak yürütülen beş lisans programı bulunmaktadır. 1996 yılında İşletme, 1997 yılında Uluslararası Finans, 2004 yılında Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik ile İşletme Enformatiği lisans programları öğretime başlamıştır. 2013 yılında Türkiye’de bir ilk ve tek örnek olarak oluşturduğumuz Pazarlama Lisans Programı açılmıştır.

İşletme Bölümü uygulamaya yönelik, gerçek hayat sorunları hakkında bilgili, karar verme yetenekleri gelişmiş, araştırma tekniklerinde güçlü, güncel işletmecilik bilgilerine sahip mezunlar yetiştirir. Öğrencilerimiz ve mezunlarımız etik kararlar veren, farklı değer sistemlerinin farkında olan, kendilerinin ve başkalarının sorumluluğunu alma becerilerine sahip, çalışacakları kurumlarda dürüstlük ve tutarlılık ortamı yaratmada liderlik yapabilecek ve takım oluşturma becerileri ile donanmış bireylerdir.

Kadromuz alanında uzman, yeniliklere açık, uluslararası eğitim tecrübesi olan genç ve dinamik bir akademik kadrodur. Bölüm öğretim üyelerimiz kendi alanlarında hem Türkiye’de hem de uluslararası akademik dünyada saygın bir konuma sahip, işletme yazınına araştırmalarıyla katkıda bulunan akademisyenlerdir.