etkinlikler

Program Hakkında

İstanbul Bilgi Üniversitesi 1996 yılında İstanbul Maslak’ta küçük bir binada eğitime başladı. 2000 yılında ilk önce İngilizce, altı ay sonra da Türkçe Uzaktan İşletme Yüksek Lisans Programı açıldı. Böylece İnternetin Türkiye’ye gelmesinden sadece 6 yıl sonra, Türkiye’nin ilk internet tabanlı uzaktan eğitim işletme yüksek lisans programları hayata geçmiş oldu.  Dünyadaki sayılı internet tabanlı uzaktan eğitim işletme programları arasında yer aldı. BİLGİ 25 yılı aşkın süredir, zamanla büyüyen kampüsleriyle sırasıyla Kuştepe, Dolapdere ve en son santralistanbul Kampüsü’nde Türkçe ve İngilizce yüksek lisans programlarına devam etmektedir.

Program süresi 3 dönemdir. Mezuniyet için 5 zorunlu, 5 seçmeli olmak üzere toplam 10 dersi ve Bitirme Projesini tamamlamak gerekmektedir.

Temeli oluşturan 5 adet zorunlu ders öğrencilere iş dünyasında başarılı bir kariyer için temel bilgi ve becerileri kazandırmayı amaçlamaktadır. Bu dersler yöneticilerin iş yaşamındaki sorulara cevap verebilmeleri için gereken altyapıyı oluşturma amacı ile düzenlenmiştir. İşletme Yönetimi, Finans, Strateji, Pazarlama ve İş Analitiği gibi zorunlu temel derslerin yanında çok sayıda seçmeli ders seçeneği öğrencilere istedikleri alanda uzmanlaşma imkânı sağlamaktadır.

Ders notları, sunumlar, ödevler ve tartışma forumları BİLGİ Learn öğrenme platformu üzerinden takip edilebilir. Dersler hafta içi akşamları 19.00-21.00 saatleri arası ve hafta sonları (Cumartesi ve Pazar) çevrimiçi olarak gerçekleştirilir. Final sınavları Akademik Takvim’de belirtilen tarih aralığında ve hafta sonları kampüste yüz yüze yapılır.

2000’i aşkın mezunu ile geniş networking olanakları sunan programda, dersler sadece sınıfta kalan teorik bilgiye dayanmaz, iş hayatında yerini bulacak bilgi ve beceriler kazandırmak amacıyla tasarlanmıştır. Güncel gelişmeler ışığında, değişen ihtiyaçları karşılayacak şekilde dersler de yenilenir. 

Üniversitemiz hakkında daha detaylı bilgi için formu doldurabilir veya Lisansüstü Tanıtım Ofisi ile (graduate@bilgi.edu.tr / 0212 311 7667) iletişime geçebilirsiniz.