Pazarlama yüksek lisans programı işletme veya örgütlerde üst düzey yönetici veya girişimci olarak yönetimsel fonksiyonları yürütecek bireyler yetiştirecektir.

Farklı alanlarda lisans eğitimini tamamlamış olmasına karşın pazarlama alanında yüksek lisans yapmak isteyen herkese açık olan bu programa mühendislk, sosyal bilimlerin veya fen bilimlerinden mezun olan öğrenciler başvurabilirler. İşletme, Ekonomi ve ilgili lisans dalları dışında farklı disiplinlerden gelen öğrencilerin temel işletme ve ekonomi alanında lisans düzeyinde ders almış olmaları arzu edilir. İstekli ve başarılı öğrenciler pazarlama alanındaki çalışmalarını ileriye taşıyacak doktora programına katılarak akademik dünyada veya araştırma merkezlerinde araştırma, ve eğitim-öğretim alanında ilerleyebilirler 

Bu programdan mezun olan öğrenciler şirketlerin Pazarlama Kurul başkanlığı gibi yüksek noktalarına geleceklerdir. Stratejik pazarlama becerisi ve geniş bakış açısına bağlı karar verme yetisi ile donanmış mezunlarımızın çalıştıkları şirketler için rekabetçi üstünlük sağlayacaklardır.  Küreselleşen şirket yapısı, derin uluslararası işletme bilgi, beceri ve çok uluslu bakış açısına sahip yöneticilere her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktadır. Mezunlarımız dünyanın değişik bölgelerinde yönetici olabileceklerdir.

Üniversitemiz hakkında daha detaylı bilgi için formu doldurabilir veya Lisansüstü Tanıtım Ofisi ile (graduate@bilgi.edu.tr / 0212 311 7667) iletişime geçebilirsiniz.