Staj İmkanları

Staj, turizm ve otelcilik eğitimindeki kavramsal ve uygulamalı temellerin en iyi şekilde ilerletilebildiği en önemli adım olmaktadır. Turizm İşletmeciliği Bölümü, bu durumun bilinciyle öğrencilerine kaliteli bir staj çeşitliği sağlama adına sektör içerisindeki iletişimini yoğunlukla sürdürmektedir. Turizm İşletmeciliği Lisans Programı’ndan mezun olabilmek için öğrencilerin, 12 AKTS değerinde, 120 iş günü staj yapma zorunluluğu vardır. Staj yapan her öğrencinin sorumlulukları aşağıdaki gibidir:

  1. İstanbul Bilgi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Lisans Programı Staj Yönergesi'ni okumak.
  2. Staj Yönergesi’nde belirtilen kurallara uygun bir işletme bulmak ve staja başlamadan en az 10 gün önce Staj Başvuru Formu’nu doldurup, ilgili öğretim görevlisine teslim etmek.
    (Tam zamanlı-kadrolu çalışan öğrenciler staj başvuru belgelerinden muaftır. Staj bitiminde bu öğrencilerin hizmet dökümünü almaları ve staj yapılan kurumun tanıtıldığı, iş tanımının ve yapılan görevin açıklandığı, staj sürecinin kattığı olumlu ya da olumsuz tecrübelerin paylaşıldığı 750-1.500 kelimelik bir değerlendirme yazısını sisteme yüklemeleri yeterli olacaktır.)
  3. Staj bitiminde, ilgili öğretim görevlisine staj sonu belgelerini (Staj Raporu, Stajyer Değerlendirme Formu) teslim etmek; iş tanımının ve yapılan görevin açıklandığı, staj sürecinin kattığı olumlu ya da olumsuz tecrübelerin paylaşıldığı 750-1.500 kelimelik bir değerlendirme yazısını sisteme yüklemek.        


Öğrencilerimizin staj yaptığı kurumlardan bazıları:

Çiçek Sepeti
Çırağan Palace Kempinski
Conrad İstanbul Bosphorus
Double Tree by Hilton Hotel Istanbul
Etstur
Fairmont Quasar İstanbul
Four Seasons Hotel Istanbul
Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus
Frankie Istanbul
Grand Cevahir Hotel 
Grand Tarabya
Hampton by Hilton
Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center
Istanbul Marriott Hotel Sisli
Mikla Restaurant
Mövenpick Hotel Istanbul Golden Horn
Nish Palace
Pronto Tur
Ramada Hotel
Shangri-La Bosphorus İstanbul
Sosa Restaurant
SushiCo
Swissotel the Bosphorus Istanbul
TAV Havalimanları Holding
The Ritz-Carlton İstanbul
The St. Regis Istanbul
Ulus 29
W İstanbul
Wish More Hotel Istanbul