Öğrenci Görüşleri

 • Andrea Vaca

  Santa Fe University Art and Design, Fotoğrafçılık
  Bahar 2010 Laureate Değişim

  Derslerini aldığım hocalarımın bilgi derinliğinden çok etkilendim. BİLGİ’de gördüğüm öğrenim birinci sınıftı! BİLGİ’deyken ne zaman ihtiyacım olsa etrafımda yardıma koşacak insanlar olduğunu hissettim. Kampüslere ve kampüslerden şehir merkezine ulaşım son derece kolaydı. Ayrıca iyi internet erişiminden de bahsetmem gerek. BİLGİ her bakımdan asla unutamayacağım bir deneyim oldu.

 • Andrea Villanueva Sotomayor

  Universidad Del Valle De Mexico, Uluslararası İlişkiler
  Bahar 2011 Laureate Değişim

  BİLGİ hakkında en sevdiğim şey dersler, öğretim görevlileri, orada gördüğüm ilgi ve destek ama en önemlisi farklı bir bakış açısından öğrenebilmek.

 • Ariana Christine Lombardi

  Santa Fe University Art and Design, Yaratıcı Yazarlık
  Bahar 2011 Laureate Değişim

  Avrupa’nın her yerinden insanlarla tanışma ve üniversite yaşamını başka bir ülkede deneyimleme fırsatı buldum.

 • Arthur Henrique De Souza Pascoal

  Universidade Anhembi Morumbi, İletişim
  Güz 2011 Laureate Değişim

  Merhaba arkadaşlar!
  Benim adım Arthur Souza. Brezilyalıyım ve Laureate Değişim Programı ile İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde geçirdiğim döneme dair harika deneyimlerimden bir kısmını sizinle paylaşmak için buradayım. Öncelikle İstanbul denen bu muhteşem şehirde geçirdiğim dönem boyunca bürokratik, sosyal ve duygusal konularda gösterdikleri destek, sempati ve özveri için tüm Uluslararası Merkez çalışanlarına teşekkür etmek istiyorum. Tarihi, kültürü ve insanlarıyla beni hayat ve kendim hakkında düşünmeye itecek egzotik bir yer arıyordum. Böylece, gerçekten çok çalışmanız gereken ama güzel İstanbul atmosferinin de tadını çıkarmak için size her zaman fırsat veren BİLGİ’de okumaya karar verdim.

  Hiç unutmayacağım şeyler:

  • Kendime dair bildiklerimi yavaş yavaş artırarak tek başıma olmakla başa çıkmayı öğrenmek –daha önce hiç yapmadığım bir şey
  • Gezdiğim eski kiliseler, mahalleler, büyük camiler, çarşılar ve pazarlar
  • Her gün deniz yoluyla Asya’dan Avrupa’ya, Avrupa’dan Asya’ya geçmek
  • Şahane mutfak! Döner kebap, dürüm, ayran, balıklar, simit, börek, pide, lokum, dondurma, baklava… Evet, hepsinin tadını hatırlıyorum!
  • Türk misafirperverliği –özellikle kampüste hatırlıyorum!>

  Bana göre İstanbul, rutinlerinden kaçmaya çalışan, yeni ve egzotik bir deneyim arayanlar için en uygun şehir. Türkiye’de bir gece bir binanın çatısındayken aklıma sizin de hatırlamanızı istediğim şöyle bir deyiş geldi: Siz İstanbul’u seçmezsiniz, İstanbul sizi seçer. Laureate Değişim Programları koordinatörü Sibel Tülpar’a, dostum ve oda arkadaşım Güney Köse’ye teşekkürlerimle.

 • Kelly Carver

  ESCE, İşletme
  Güz 2011 Laureate Değişim

  Eylül 2011’den Ocak 2012’ye kadar İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde değişim öğrencisi olarak BİLGİ’de edindiğim deneyimden hem bir öğrenci olarak hem de kişisel olarak zevk aldım. Kampüs, dersler, kütüphane, spor olanakları ve öğrenci etkinlikleri BİLGİ’ye dair sayabileceğim en güzel özelliklerden. BİLGİ’de bilgili, harika insanlarla –hem akademisyenler hem de öğrencilerle- tanıştım, çok güzel arkadaşlıklar kurdum. İstanbul şehrini keşfederken bir yandan kişisel olarak ve profesyonel anlamda kendimi geliştirme imkânı buldum. Olağanüstü bir deneyim kazandım ve bunu tüm uluslararası öğrencilere tavsiye edebilirim.

 • Yazmin Obregon

  Universidad del Valle de México (UVM), Uluslararası İlişkiler
  Güz 2011 Laureate Exchange

  BİLGİ benim için harika bir deneyim oldu. Kafeteryada iyi yemekten yüzme havuzuna kadar üniversite kendi başına ihtiyaç duyabileceğiniz her şeye sahip. Bununla birlikte BİLGİ’yi aslında özel kılan orada karşılaşacağınız insanlar! Ne zaman ihtiyacım olsa aradığım yardımı yanı başımda buldum. Kafeterya çalışanlarından BİLGİ öğrencilerine kadar herkes yardım etmeye hazırdı.

  BİLGİ’de kendilerinden çok şey öğrendiğim çok iyi hocalardan ders aldım. Dolapdere Kampüsü’nün en üst katında aldığım Ekonomi Politik derslerinde Ömer Turan’ı dinlerken camilerin üzerinden güneşin batmasını izlemenin keyfini sürdüm. Meksika’dan gelen bir öğrenci olarak Gencer Özcan’ın Orta Doğu derslerini çok etkileyici buldum. BİLGİ’de aldığım tüm dersler, farklı bakış açılarına değer vermemi sağlayan ayrı bir yaklaşım sunuyordu.

  BİLGİ öğrencilerine tavsiyem uluslararası öğrencilerle iletişime geçmek diyebilirim. Bu yalnızca ufkunu genişletmenin değil İngilizce becerilerini pratik etmenin de bir yolu. BİLGİ’de karşılaştığım herkes nazik ve yardımseverdi, her ihtiyacım olduğunda yardım etmeye gerçekten gönüllüydü. Okula adapte olmam, koordinatörüm Sibel Tülpar sayesinde çok kolay oldu. Laureate değişim programı öğrencisi olarak benimle gerçekten ilgilenildiğini hissettim, bu da BİLGİ’de geçirdiğim zamanı unutulmaz hale getirdi!

 • See Yin Tan

  INTI Colleges, İşletme/Pazarlama&Yönetim
  Güz 2011 Laureate Değişim

  Hayatım boyunca aldığım iyi kararlardan biri, hiç şüphe yok ki, yurt dışında, İstanbul’daki en iyi üniversitelerden birinde okumaktı: BİLGİ’de. Kampüs olanakları, uluslararası öğrencilere sunulan derslerin çeşitliliği, nitelikli akademisyenler, üniversite atmosferi, zamanında ve sık servislerden çok etkilendim ve BİLGİ’de harika bir zaman geçirdim. Her şeyin ötesinde, cana yakın çalışanların yardımı, özellikle yalnızca bir danışman değil aynı zamanda yardımsever bir arkadaş ve ilgili bir kardeş de olan Sibel, olmadan yaşadığım deneyim asla bu kadar güzel olmazdı. Bana bu unutulmaz deneyimi yaşama fırsatı verdiğin için teşekkürler Laureate! Çok teşekkür ederim!