Yurtlar

İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencilerimizin yurt hizmetini anlaşmalı olduğu, güvenilir ve kampüslerimize yakın yurtlarla karşılamaktadır. Önerdiğimiz yurtlarda tek, iki, dört ve çeşitli kapasitelerde farklı oda seçenekleri sunulmaktadır.

Öneri ve şikayetleriniz için yurtlar@bilgi.edu.tr

Yurt ve Rezidans Koordinasyon ve İletişim Sorumlusu:
Nelin Okay (santralistanbul Kampüsü, Öğrenci Destek Merkezi binası)

Santral Kız Öğrenci Yurdu

Santral Kız Öğrenci Yurdu, BİLGİ santralistanbul Kampüsü’ne 2 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Yurtta hizmet veren restoran 11:00-23:00 saatleri arasında açıktır. Restoranda 72 çeşit alakart menünün yanı sıra günün her saati değişen 6 çeşit ana yemekli menü sunulmaktadır. Öğrenciler, sabahları kahvaltı hizmetinden ücretsiz yararlanabilmektedir.

Spor salonunun yer aldığı yurtta profesyonel antrenmanlar için şirket bünyesinde hizmet veren XOOM Training Club da ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.

Hamam, sauna, öğrenci mutfakları ile revirin bulunduğu yurtta resepsiyon hizmeti ile her gün oda temizliği hizmeti verilmektedir.

Güvenliğin sağlanması için yurt binası, güvenlik görevlileri tarafından takip edilmekte; yurt binası ve çevresi 84 kamera ile 40 gün süreyle kayıt tutularak izlenmektedir.

Yurdun tek, iki, üç, dört ve altı kişilik odaları bulunmaktadır. Odalarda öğrencinin kişiselleştirebileceği mobilyalar bulunur.

www.santralkizyurdu.com

Adres: Mehtap Cad. No: 15/17  Eyüp (İstanbul Bilgi Üniversitesi karşısı)

İletişim: 0212 626 94 94

Neslihan Aktaş: 0541 626 94 94 / 0549 626 94 94

İnstagram: santralkizyurdu


Evİstanbul Kız Öğrenci Yurdu

Evistanbul Kız Öğrenci Yurdu, 50 yatak kapasitelidir.  Tek, iki ve üç kişilik odaları bulunmaktadır.  Odalarda çalışma masası, elbise dolabı, mini buzdolabı, televizyon, lavabo ve banyo yer almaktadır. Ayrıca yurdun fitness salonu, etüt odası, sinema salonu, çamaşır odası, valiz odası, yemekhanesi ve terası haftanın her günü ve saati öğrencilerin kullanımına açıktır.

Öğrenciler ücretsiz kahvaltı hizmetinden yararlanabilmekte, ayrıca yurtta yer alan ortak hobi mutfağını kullanabilmektedir. 

Güvenliğin sağlanması için yurt binası, güvenlik görevlisi ve güvenlik kameraları ile 7 gün 24 saat takip edilmekte; yurda giriş ve çıkışlarda kart ve parmak izi sistemi uygulanmaktadır. 

Yurtta kesintisiz internet, soğutma ve ısıtma sistemleri, jeneratör, yangın algılama sistemi ve su deposu bulunmaktadır. Yurt binası depreme dayanıklılık raporuna sahiptir. 

Yurt, BİLGİ santralistanbul Kampüsü’ne 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Ayrıca öğrencilere shuttle imkânı sağlanmakta, yurdun önünden kolayca toplu ulaşıma erişilebilmektedir. 

Oda temizliği, temizlik ekipleri tarafından haftanın 3 günü yapılmaktadır. Yurtta Covid-19 virüsüne karşı gerekli önlemler alınmakta ve dezenfeksiyon işlemleri yapılmaktadır

www.evistanbul.com.tr

Adres:

Emniyettepe Mah. Mareşal Fevzi Çakmak Cad. Selamet Çıkmazı Sok. No:3/5 Alibeyköy/Eyüp

İletişim: 0212 625 24 25

Meltem Yılmaz : 0535 962 66 61 

İnstagram: evistanbulkizyurdu


REZİDANS

Republika Academic Aparts Ortaköy

Republika Ortaköy’ün merkezindedir ve üniversiteye ulaşım için servis hizmeti sağlamaktadır. Otobüs duraklarına ise 2 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Tesislerde spor salonu, sağlık personeli, havuz, çalışma odası, kafeterya, sinema odası, oyun salonu, ortak mutfak ve çamaşır odası bulunmaktadır. Odalar haftada iki kez temizlik ekibi tarafından temizlenmektedir. İnternet hizmeti sağlanmakta, kafeteryada üç öğün yemek çıkmaktadır. Kahvaltı aylık ücretlere dahildir.

Güvenliğin sağlanması için binalar, güvenlik görevlileri ve güvenlik kameraları ile 7 gün 24 saat takip edilmektedir.

Odalar, 3-2 kişilik paylaşımlı odalar, 3-2 kişilik bireysel kullanımlı odalar ve tek kişilik odalar olmak üzere değişiyor. Tüm odalarda tuvalet, banyo ve mobilyalar bulunuyor.

Republika Aparts Ortaköy, Maslak lokasyonlarında hizmet vermektedir.

www.republika.com.tr

Adres: Balmumcu Mahallesi
Mustafa İzzet Efendi Sok. No: 1 34349
Ortaköy / İstanbul

İletişim: 0212 318 34 34
Whatsapp: 0530 095 40 65
Instagram: myrepublika
info@republika.com.tr