BİLGİ Mentorluk Programı nedir?


'Non scholae, sed vitae discimus' Okul için değil yaşam için öğrenmeliyiz.

BİLGİ’de yaşam için öğrendiniz, şimdi de yaşamın içerisinde öğrendiklerinizi merak ediyor, paylaşmanın bizleri daha da güçlendireceğine inanıyoruz.

Amacımız nesiller arası iletişim ağını artırmak, tam zamanlı, yarı zamanlı ya da staj arayışları için yeni mezunlarımıza ve öğrencilerimize havuz oluşturmak.

BILGI Mezun İlişkileri Ofisi’nin yürüttüğü BİLGİ Mentorluk Programı kapsamında, deneyimlerini paylaşma yetkinliğine sahip bir kişi (mentor), deneyim kazanmak isteyen bir kişi (mentee) ile eşleşir. Program süresince belirlenen periyotlarla mentor ve menteeleri buluşturmayı hedefliyoruz. Görüşmeler online olarak tercih edilen iletişim kanalı ile yapılacaktır.

Mentor Kimdir?

Mentor'lar; mentee'lerin kişisel gelişim sağlamalarına, iş hayatına hazırlanmalarına yardımcı olabilir.

Mentor; rehberlik sağlar, okul hayatından iş hayatına geçişi kolaylaştırır, rol modeli olarak hizmet eder, farklı konularla ilgili danışmanlık yapar. Dünyaya, ilişkilere veya mentee'nin ilgilendiği herhangi bir konuya ilişkin farklı bakış açıları sunar.

Mentee Kimdir?

Kariyer ve kişisel gelişim alanlarında kendisine rol modeli olacak deneyimli kişilerle çalışmaya gönüllü genç yetişkinlerdir/bireylerdir.  Mentee program süresince gelişim alanlarında öğretilerin uygulanmasında aktif rol oynayarak hedeflerini gerçekleştirir.

Kimler Başvurabilir?

BİLGİ Mentor Başvuru Formu’nu doldurarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Mentor başvuruları BİLGİ mezunu ve en az 3 yıllık iş deneyimi gözetilerek değerlendirmeye alınacaktır.

BİLGİ Mentee Başvuru Formu’nu doldurarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Mentee başvurularını BİLGİ mezunları ve öğrencileri yapabilecektir.