Program Hakkında

Elektrik-Elektronik Mühendisliği, insan hayatını değiştiren, yaşam kalitesini yükselten buluşların ve icatların çoğunu  borçlu olduğumuz heyecan verici, ilgi çekici bir mühendislik alanı olarak öne çıkmaktadır.

Alanlarında söz sahibi, çoğu A.B.D. ve Avrupa’ nın prestijli üniversitelerinden doktoralı öğretim üyelerinden oluşan akademik kadrosu ile bölümümüz, dünya standartlarında üstün teknik bilgi ve becerileriyle birlikte, ingilizce dil bilgileriyle de öne çıkan öğrenciler yetiştirmektedir. Öğrencilerimize, kuramsal bilgi ve teknik becerileri kazandırmanın yanısıra, onların girişimcilik ve yaratıcılıklarını geliştirmelerini sağlayacak  bir program sunmaktayız. Hedefimiz, mezunlarımızın sürekli değişen dünyaya, yeni akımlara, dönüşüm ve gelişmelere uyum sağlayacak yetenek ve özgüvene sahip olarak dünyanın her yerinde aranır ve tercih edilir olmalarıdır.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencileri santralistanbul Kampüsü'nde yer alan en önemli endüstri miraslarımızdan biri olan eski Silahtarağa Elektrik santralı binalarında, bu mesleğin ilk icra edildiği tarihi ortamın ruhunu teneffüs ederek eğitim göreceklerdir.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği, insan hayatını değiştiren, yaşam kalitesini yükselten buluşların ve icatların çoğunu borçlu olduğumuz heyecan verici, ilgi çekici bir mühendislik alanı olarak öne çıkmaktadır.