Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi

haberler, duyurular

program hakkında

Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Lisans Programı, Türkiye ekonomisi içinde elde ettiği yeri giderek büyüyen gösteri ve eğlence sektöründe yer alacak geleceğin profesyonelleri ve sanat insanlarına disiplinlerarası ve yaratıcı anlayışla bir eğitim sunar. Fuar, sergi, kongre, toplantı, yarışma, konser, festival gibi etkinliklerle, sahne üzerinde ve arkasında, kamusal alanda ve sanal ortamda gerçekleşen her türlü sahne gösterisinin oyuncularını ve yöneticilerini/yapımcılarını yetiştirir.

Program yönetim ve sahne üzeri odaklı olmak üzere iki ayrı alana ayrılır. Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Programı sahne arkasına, başka bir deyişle fuar, sergi, kongre, toplantı, yarışma, konser, festival gibi etkinliklerin, sahne ve gösteri sanatları eserlerinin prodüksiyonuna yoğunlaşarak sanatsal bir organizasyonu hayata geçirmeyi sağlayan donanımı kazandırmayı hedefler.

Sahne Sanatları Alanı ise sahne sanatlarının farklı disiplinlerinden beslenebilen çağdaş sahne sanatçısı altyapısını hazırlamaya ve geliştirmeye odaklanan yaratıcı bir alan olarak MAP Programı altında yer almaktadır.

Tiyatro, dans, opera, müzikal ve performans sanatları alanındaki kurum ve girişimlerin işleyişi hakkında formasyon ile iletişim bilgisi ve deneyimini bütünleştirerek, öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine göre gelişimlerini tasarlayabilecekleri program ve alanlarla, kamera önünde oyunculuktan deneysel tiyatroya, sahne amirliğinden ışık tasarımına, festival ve etkinlik prodüksiyonundan turnelemeye kadar uzanan bir ders yelpazesi sunar.

Facebook: BİLGİ MAPPA

Vimeo: BİLGİ MAPPA

* Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Lisans Programı İngilizce dilinde eğitim vermekte ve program özel yetenek sınavı ile öğrenci almaktadır.