Stüdyolarımız

Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi ve Sahne Sanatları dahilindeki uygulamalı dersler ve ders dışı çalışmalar ağırlıklı olarak santralistanbul Kampüü’nde bulunan üç farklı stüdyoda gerçekleştirilmektedir. Dans ve bedensel tiyatro için uygun tasarlanmış esnek zemini, hareketli ayna ve bale barları ile Black Studio ve White Studio E4 binasında bulunan, programa ait iki ana stüdyodur. Öğrenciler bu stüdyoları ders dışında da rezerve ederek çalışabilmekte, prova ve çekim yapabilmektedir. Bu stüdyoların yanında öğrencilerin kullanımı için duş ve soyunma odaları, dolap üniteleri de mevcuttur.  

İletişim Fakültesi’nin E1 binasında bulunan Green Studio isimli black box stüdyosu ışık tasarımı, çekim, prova ve gösteriler için kullanılmakta ve yine öğrenciler tarafından rezerve edilebilmektedir.  

santralistanbul Kampüsü’ndeki bu stüdyoların yanı sıra öğrenciler kampüsün geniş açık arazisinde, Enerji Müzesi ve diğer binalar içerisinde de mekâna özgü sahneleme çalışmaları yapmaktadır.  

Öğrenciler kampüs dışında da Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Programı’nın iş birliği içinde olduğu çeşitli kurum ve mekanlarda deneyim kazanmakta, prova ve gösteri yapmaktadır. Bugüne kadar öğrenciler Salon İKSV, Kültüral!, Bomontiada Alt, Kats Sahne, Kozyatağı Kültür Merkezi, Koma Sahne, Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi, Performİstanbul, Bomonti Alt, Sabancı Müzesi, Zorlu PSM, Das Das ve Dot Ormanda gibi kurum ve mekanlarda sahne üstü ve arkası deneyimi edinmişlerdir.