Bütünleme ve Mazeret Sınavları için Bilgiler

güncelleme: yayınlama:

2012-2013 Akademik Yılı Bahar Dönemi


Lisans ve Önlisans öğrencileri için:

Final hakkı olan derslerinden notları “F” ve “koşullu geçer “(C-, D+, D) olan öğrencilerin bu dersler için Bütünleme Sınavı hakkı olacaktır. Final Sınavı’na girme koşulunu sağladığı halde, sınava giremeyen öğrencilerin de Bütünleme Sınavı hakkı bulunmaktadır.

Final Sınavı’na giremeyip mazeret sunan ve mazereti kabul edilen öğrenciler, "final hakkı"nı Bütünleme Sınavları’nda kullanabilirler. Bu öğrenciler, Bütünleme Sınavı sonrasında dersten geçememişlerse, "bütünleme hakkı"nı Mazeret Sınavları'nda kullanabilirler.

Bütünleme  Sınavı’na giremeyip mazeret sunan ve mazereti kabul edilen öğrenciler, "bütünleme hakkı"nı Mazeret Sınavları’nda kullanabilirler. Mazeret başvurusu, sadece Final Sınavı ya da sadece Bütünleme Sınavı için yapılabilir; her ikisi için yapılamaz.

Bütünleme ya da Mazeret Sınavları’ndan alınabilecek not “D veya üstü” bir nota ulaşabilir. 

Lisans ve Önlisans Bütünleme Sınavları 17-21 Haziran 2013 tarihleri arasında yapılacaktır. Mazeret Sınavları ise, 28 Haziran-01 Temmuz 2013 tarihlerinde yapılacaktır.

Lisansüstü öğrencileri için:

Yazılı sınav formatında yapılan Final Sınavı’ndan notları “F” olan ve sınava katılamayan öğrencilerin bu dersler için Bütünleme Sınavı hakkı olacaktır. 

Lisansüstü Bütünleme Sınavları 24-29 Haziran 2013 tarihleri arasında yapılacaktır. Sınav programları bölümler tarafından duyurulacaktır.