Başvuru Süreçleri

Neden BİLGİ lisansüstü?

BİLGİ, lisansüstü öğretiminde 1997’de çıktığı yola bugün 3.000’e yakın öğrencisi, 11.000’e yakın mezunu ve akademik uzmanlaşmanın yanı sıra iş dünyasının gereksinimlerine göre tasarlanmış 50’yi aşkın lisansüstü programıyla devam ediyor.  Lisansüstü alanında yenilikçi yaklaşımıyla pek çok ilke imza atan BİLGİ, Türkiye’nin ilk e-MBA programını kurmuş ve online yükseköğretimin de öncüsü olmuştur.  

 BİLGİ lisansüstü programlarında;

  • Alanlarında öncü akademisyenler ve sektör profesyonellerinden birebir öğrenme imkânı bulabilir,
  • Network geliştirerek güçlü referanslar edinebilir,
  • Akademi-sektör işbirlikleri ve iş dünyasında uzmanlaşmanızı sağlayan programlarla kariyerinizde ilerleme fırsatı elde edebilir,
  • Derslerde iş dünyasından konuk konuşmacıları dinleyerek güncel uygulamaları öğrenebilir,
  • Uluslararası bağlantılar ve düzenli gerçekleştirilen konferanslar sayesinde dünyaca ünlü isimlerle kendi kampüsünüzde bir araya gelebilir,
  • Online dersler ve hafta içi akşam saatlerinde planlanan ders programlarıyla lisansüstü öğretiminizi ve çalışma hayatınızı bir arada sürdürebilirsiniz.

 BİLGİ, pek çok saygın kurum tarafından en iyi üniversiteler arasında gösteriliyor:

Nasıl lisansüstü öğrencisi olurum?

Programlarla İlgili Bilgi

Öğrenim görmek istediğiniz programla ilgili bilgiye programın web sitesinden ulaşabilir, lisansüstü tanıtım toplantılarında aklınızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz. Ayrıca Açık Derslere katılarak BİLGİ’de lisansüstü öğrenimini deneyimleme olanağı elde edebilirsiniz. Detaylı bilgi için Lisansüstü Tanıtım Ofisi ile (graduate@bilgi.edu.tr /0 212 311 7667) iletişime geçebilirsiniz.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Online Başvuru

BİLGİ lisansüstü öğrencisi olmak için öncelikle online başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Online başvurunuzu gerçekleştirdiğinizde öğrenim görmek istediğiniz programın başvuru koşulları, gerekli evraklar, değerlendirme süreci ile ilgili bilgiler formda belirttiğiniz e-posta adresinize gönderilir. Online başvuru yapmak için tıklayınız.

Başvuru Koşulları

Her programın başvuru koşulları farklıdır. Başvuru koşullarını programların web sitelerinden öğrenebilir, tüm programların web sitesi linklerine buradan ulaşabilirsiniz. BİLGİ’nin tezsiz lisansüstü programlarında ALES şartı aranmıyor. Geçerli bir dil yeterlilik belgeniz yoksa BİLGİ Lisansüstü Online İngilizce Sınavı’na (BİLET 3) girerek dil seviyenizi tespit edebilirsiniz. BİLET 3 ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Değerlendirme

Online başvurunuz sonrasında uygun bulunmanız halinde değerlendirme için mülakat ve/veya yazılı sınava davet edilirsiniz. Lisansüstü programları değerlendirme tarihlerini buradan öğrenebilirsiniz.

Ücretler ve Burslar

Lisansüstü program ücretleri, burslar ve indirimlerle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız. 

Kabul ve Kayıt

Lisansüstü programlarına kabul edildiğinizde size ön kayıt linki ve kayıt evraklarını içeren bir e-posta gönderilir. Belirtilen süre içerisinde kaydınızı tamamladığınızda öğrenci statüsüne geçersiniz.

 

 

BİLGİ’de Yeniden Öğrenci Olmak

Kampüsler

Lisansüstü öğretimi, BİLGİ’nin her biri kent merkezinde yer alan santralistanbul ve Dolapdere kampüslerinde veriliyor. BİLGİ kampüslerinde yeniden öğrenci olma deneyimini pek çok sosyal ve kültürel olanaktan yararlanarak yaşayabilirsiniz.

Etkinlikler

Her yıl 1.000’i aşkın etkinliğin düzenlendiği BİLGİ’de kültür, sanat ve eğitimin iç içe olduğu bir öğretim hayatı var. Dünyaca ünlü isimleri ağırlayan uluslararası konferanslar ve atölyelere katılarak kariyer yöneliminiz doğrultusunda dersler dışında da kendinizi geliştirme imkânı bulabilirsiniz. Etkinliklere buradan göz atabilirsiniz.

BİLGİTalent

Kariyer hedeflerinizi gerçekleştirirken BİLGİTalent’tan destek alabilir; profesyonel gelişiminiz için düzenlenen sertifika programları, seminerler ve sektör buluşmalarına katılarak iş hayatında yararlanabileceğiniz yeni bilgiler ve bağlantılar edinebilirsiniz.

Kütüphane

Uzmanlaştığınız alanda en güncel kaynaklara ulaşabileceğiniz BİLGİ Kütüphanesi zengin bir koleksiyona sahip. BİLGİ’nin 62.500’den fazla e-dergi, 445.000’den fazla e-kitap, 125’ten fazla veri tabanı ve e-ansiklopediyi barındıran e-kütüphanesine ise günün her saati kampüs içinden veya dışından erişebilirsiniz. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

Mezun Olunca

BİLGİ lisansüstü mezunları, dünyanın prestijli üniversitelerinde akademik kariyerlerine devam edebiliyor veya çalışma hayatlarını önde gelen uluslararası kuruluşlarda sürdürebiliyor.

Mezun olduğunuzda farklı sektörlerden binlerce BİLGİ mezunuyla network geliştirme olanağı bulabilir, yeni iş bağlantıları edinerek yeni girişimlere ve projelere imza atabilirsiniz.

BİLGİ’nin “Hayat boyu öğrenme” anlayışıyla mezunlarının akademik ve profesyonel gelişimi için düzenlediği etkinlikleri BİLGİ Mezun İletişim Portalı’na katılarak takip edebilirsiniz. Portala katılmak için tıklayınız.