İkili Değişim Programları Gelen Öğrenci

İkili Değişim Programları Gelen Öğrenci

İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ’NDE 1 VEYA 2 SÖMESTR OKUYUN VE İSTANBUL’U KEŞFEDİN!!!

İstanbul Bilgi Üniversitesi, 1996 yılında özel, kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olarak kurulmuştur ve Yüksek Öğretim Kurulu altında faaliyetlerini sürdürmektedir. Yaklaşık 25,000 öğrencisi ve 1,000 öğretim üyesi ile BİLGİ sosyal bilimler, ekonomi, işletme, iletişim, sanat, mühendislik, mimarlık ve hukuk alanlarında lisans ve lisansüstü eğitim vermektedir. Hukuk Fakültesi dışında eğitim dili İngilizcedir.

BİLGİ, şehrin merkezlerinde yenilikçi bir anlayışla kurulmuş kampüsleri ile bir kent üniversitesidir. İstanbul’un sosyokültürel hayatının merkezindedir. BİLGİ’nin modern kampüs ve yurtları , öğrencilerin hem akademik hem de ders dışı ihtiyaçlarını karşılayacak düzeydedir.

İstanbul 15 milyon nüfusu ile dinamik bir metropol ve Türkiye’nin ticari, finansal, kültürel ve eğitim faaliyetlerinin kalbidir. Bizans ve Osmanlı İmparatorluklarının başkenti olmuş, sayısız kültüre de ev sahipliği yapmıştır. Günümüzdeki zengin kozmopolit yapısı ile burada eğitim almak isteyen yabancı öğrenciler için mükemmel bir şehirdir.

Uluslararası öğrenciler, üniversiteleri ile BİLGİ arasındaki anlaşmalar sayesinde İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde bir sömestr veya bir akademik yıl boyunca değişim öğrencisi sıfatıyla eğitim alabilirler. Değişim öğrencileri ile ilgili başvuru ve kabul prosedürleri ile destek hizmetleri İkili Değişim Ofisi Program sorumlusu tarafından yönetilir (aşağıya bakınız). Partner üniversiteler listesine buradan ulaşabilirsiniz: Bilateral , Laureate , İsviçre Hareketliliği .

Bu web sitesi uluslararası öğrencileri, değişim programları , başvuru prosedürleri , irtibat bilgileri , dersler ve konaklama yanında BİLGİ’de yaşam , İstanbul’da yaşam  ve Türkiye’de yaşam konularında da bilgilendirmektedir. Her türlü sorunuz için lütfen İkili Değişim Ofisi program sorumlusu ile irtibata geçiniz.


bilateral@bilgi.edu.tr
+90 212 311 7243
Santral İstanbul Kampüsü, Küresel Yetenek Yönetimi Merkezi-Uluslararası İlişkiler

Address:

İstanbul Bilgi University
Eski Silahtarağa Elektrik Santralı
Kazım Karabekir Cad. No: 2/13
34060 Eyüp İstanbul- Turkey
+90 (212) 311 7137