Misafir

Misafir öğrenciler, BİLGİ’ye bir akademik yarıyıl süresince gelen ve bir derece programına kayıt olmadan öğrenim gören öğrencilerdir.

Misafir öğrenci programına başvurabilmek için bir üniversiteye kayıtlı olmak gereklidir. http://www.bilgi.edu.tr web sitemizden ders programlarını ve ders tanımlarını okuyabilir, hangi dersleri seçeceğinize karar verebilirsiniz. BİLGİ’deki derslerin çoğunluğu dönemlik derslerdir. Güz Dönemi derslerinin Bahar Dönemi’nde, Bahar Dönemi derslerinin ise Güz Dönemi’nde alınması mümkün değildir. Derslerin uluslararası öğrencilere önerilip önerilmediğini Ders Tanımları’ndan kontrol edebilirsiniz.

 

Başvuru için gereken belgeler:

  • Kabul mektubu
  • Dilekçe
  • 2 adet transkript
  • 2 resim
  • Pasaport sayfalarının fotokopisi

 

Öğrencinin, öğrenim gördüğü üniversiteden BİLGİ’ye yaptığı başvurusunun kabul edildiğini ve alacağı derslerin kendi üniversitesinde sayılacağını belirten bir mektup getirmesi gerekmektedir.

Ayrıca öğrencinin, başvuru süresinde, istenen evraklara ek olarak, BİLGİ’de misafir öğrenci olarak öğrenim görmek istediğini ve hangi dersleri, derslerinin kodlarıyla birlikte belirten bir dilekçe yazması gerekmektedir.

BİLGİ’de alacağınız dersleri, başarıyla tamamladıktan sonra transkriptinizi alabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken noktalardan biri, derslerin misafir öğrencimizin öğrenim gördüğü üniversitede kredi transferi konusunda bir problem yaşamaması için ders seçimlerinin iki üniversite tarafından koordineli olarak yürütülmesidir.

Başvuru Tarihleri

Belirli bir başvuru süresi yoktur. Fakat vize gerektiren durumlarda dönem başlamadan en az 1 ay önce başvurunun yapılması ve kabul kararının çıkmış olması gerekir.

Değerlendirme Süreci

Değerlendirme, Fakülte Yönetim Kurulu tarafından yapılır.

Sonuçların Açıklandığı Tarihler

Sonuçların açıklandığı tarih, öğrencinin başvuruyu yaptığı tarihe göre değişmektedir.

Başvuru evraklarınızı aşağıda ki adrese gönderebilirsiniz.

santralistanbul
Eski Silahtarağa Elektrik Santrali
Kazım Karabekir Cad. No:2-13
Eyüp 34060 İstanbul Türkiye