Misyon & Vizyon

İstanbul Bilgi Üniversitesi Küresel Yetenek Yönetimi Merkezi- Uluslararası İlişkiler’in misyonu, öğrencilerine global bir kişilik edinmeleri için geniş bakış açısı, beceri ve yeterli araçları sunmaktır. BİLGİ’nin uluslararası programları öğrencilerin toplumsal sorumluluklarını güçlendirmelerini, gerek yerel, gerek evrensel zorluklara göğüs germelerini sağlayan deneyimler kazandırır.

Günümüzün öğrencileri, teknolojik olanaklar ile global olarak nitelendirilebilirler, fakat dünyadaki yollarını çizebilmeleri için hayat tecrübesi önemini korur. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin sunmuş olduğu uluslararası fırsatlar öğrencilerimizin başarılı birer birey olmaları için farklı kültür, dil ve tarih anlayışı yaratarak onları bir adım öne çıkarır.

İşveren, sadece pratik becerisi olan elemanlar değil, takım çalışmalarını kültürler arası becerilerini kullanarak verimli bir şekilde gerçekleştirebilen ve dünya çapındaki uluslararası rakiplerle iletişim kurabilme kabiliyetini gösterebilen elemanlar aramaktadır.

Öğrencilere tam donanımlı deneyim kazandırmak için Erasmus+, İkili Değişim ve kısa dönem değişim programları İstanbul Bilgi Üniversitesi Küresel Yetenek Yönetimi Merkezi - Uluslararası İlişkiler tarafından sunulmaktadır