Akademik Konular

Akademik Konular

Ders Ekleme, Ders Bırakma, Ders Ekleme & Bırakma Dilekçe örnekleri öğrencilerimizin Ders Ekleme, Bırakma ya da Ders Ekleme & Bırakma başvurularında kolaylık sağlaması için hazırlanmıştır.

Ders Ekleme Dilekçe Örneği

Ders Bırakma Dilekçe Örneği

Ders Ekleme-Bırakma Dilekçe Örneği

Hazırlanmış olan sunumumuz özellikle 1.sınıfa yeni başlayan öğrencilerimize rehberlik etmesi için öğrenci sayfalarından (SIS) nasıl ders kaydı yapabilecekleri, online olarak Transkript ve Öğrenci Belgesi için nasıl başvuruda bulunabilecekleri hususunda bilgi vermektedir.

Öğrencilerimizin, İngilizce Hazırlık Programı’nı (zorunlu programlar için) tamamladıktan sonraki yıllarda her güz ve bahar yarı yılları başlamadan önce ders kayıtlarını yapması gerekmektedir.

Ders kayıtları, Akademik Takvim’de bertilen tarihlerde ONLINE olarak Öğrenci Sayfasından yapılır. Ders kaydı için kayıt haftasından bir hafta önce, yine “Öğrenci Sayfaları”ndan ders kayıt randevusu alınmalıdır.

Randevu süresi 120 dakikadır. Ders kaydı öncesinde, alınacak derslerle ilgili olarak Akademik Danışmanınız ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Her ders kaydınızın mutlaka Akademik Danışmanınız tarafından onaylanması gerektiğinizi hatırlatmak isteriz.

Kayıt işlemleri ile ilgili Öğrenci Sayfalarından ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Üniversiteye kayıt olduktan sonra numaranızı veya adresinizi değiştirdiyseniz, bilgileri güncellemek için lütfen aşağıdaki sunumdaki adımları izleyin. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nden gelen haber ve etkinlikler hakkında bilgi almak için güncel bilgileriniz gereklidir. Lütfen SIS sayfanızda "Ayarlar" sekmesinin altından bilgilerinizi güncelleyiniz.