Dr. Öğr. Üyesi

Cem Tınaz

+90 212 311 7856

Santralistanbul / L3-103B

Dr Cem Tınaz 2015 yılından bu yana İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu Müdürü olarak görev yapmaktadır. Uluslararası bilimsel dergilerde ve kitaplarda 20'den fazla makale ve kitap bölümü yayınlamıştır. 2021 yılında Prof. Brendon Knott ile birlikte Routledge tarafından yayınlanan “Sport and Development in Emerging Nations” başlıklı kitabın editörlüğünü yapmıştır. “Başarısızlıkla Sonuçlanan Olimpiyat Tekliflerinin Olumlu Etkilerinin İncelenmesi” projesi için IOC Olimpiyat Çalışmaları Merkezi tarafından sunulan 2016/2017 Olimpiyat Araştırma Fonunu almaya hak kazanmıştır.

Halen çeşitli spor organizasyonlarına ve spor federasyonlarına bilimsel kanıta dayalı danışmanlık hizmeti vermekte ve çeşitli Avrupa Birliği projelerinde araştırmacı olarak yer almaktadır. 2011'den beri Tennis World dergisi ve 2013'ten beri Men's Fitness dergisi için köşe yazıları yazmaktadır.

Dr Tinaz, Avrupa Tenis Birliğinin yönetim kurulu üyesi ve gelişim komitesinin başkanıdır. 2009 yılından bu yana Türkiye Tenis Federasyonu yönetim kurulu üyesi ve 2020 yılından bu yana başkan yardımcısıdır.

Türkiye'de düzenlenen WTA Championships, Izmir Cup ATP Challenger, WTA Istanbul Cup, ATP Blackrock Tour of Champions ve Akdeniz Oyunları 2013 gibi pek çok uluslararası spor etkinliğine turnuva koordinatörü, direktör ve pazarlama müdürü olarak görev almıştır.