Kütüphane ve e-Kaynaklar

İstanbul Bilgi Üniversitesi Kütüphanesi, öğretimi, araştırmayı ve öğrencilerin entelektüel gelişimine doğrudan katkı sağlıyor. Üç kütüphane ve 7 çalışma salonunda araştırma, çalışma ve okuma için bireysel ve grup çalışma alanları, rahat okuma alanları, IT köşesi gibi birçok alan bulunuyor.

BİLGİ’nin e-kütüphanesinde ise, 58.500’den fazla e-dergi, 368.000’den fazla e-kitap, 117’den fazla veri tabanı ve e-ansiklopedi bulunmaktadır. Bu kaynaklara günün her saati kampüs içinden veya dışından erişmek mümkündür. Ayrıca, binlerce e-kitabın okunabileceği e-ink teknolojisine sahip, göz yormayan e-kitap okuyucu ve tabletleri kullanıma sunan kütüphane, 100 ülkede 60 dilde yayınlanmakta olan 7.000’i aşkın gazeteye de orijinal formatında erişim sağlamaktadır.

BİLGİ Kütüphanesi’nde düzenlenen kullanıcı ve bilgi okuryazarlığı seminerleri ile akademik bilgiye kolay ve hızlı erişim için gerekli olan etkin araştırma yöntem ve stratejileri öğrenilmektedir. Farklı düzeyde ve zamanlarda düzenlenen seminerler ise temel araştırma yöntemlerinden ileri düzey araştırmalara, e-kitaplardan kampüs dışı erişime, keşif araçlarından otomatik bilgilendirmeye kadar geniş bir yelpazede tüm öğrenim hayatı boyunca devam etmektedir.

http://library.bilgi.edu.tr