Kariyer Günleri

Hedef

BİLGİ Hukuk Fakültesi tarafından her yıl organize edilen “Kariyer Günleri” iş hayatına atılmaya hazırlanan Hukuk Fakültesi lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile iş dünyası arasında bir köprü kurulmasını hedeflemektedir.

Türkiye'nin en seçkin hukuk büroları ve kamu kurumlarının katılımıyla gerçekleşen Kariyer Günleri’nde öğrenciler, bu kuruluşların üst düzey yöneticileri ile birebir sohbet etme ve kişisel kariyer hedefleri doğrultusunda bilgi alma imkanı buldukları gibi, öncelikli iş veya staj fırsatları da yaratabilmektedirler. Bu anlamda, Kariyer Günleri iki taraf arasında hızlı ve doğru bir iletişim imkanı sunmaktadır. Toplam iki günlük süre zarfında gerçekleştirilen Kariyer Günleri organizasyonu, insan kaynakları ihtiyaçlarını gidermek isteyen kurumlar için olduğu gibi  farklı kariyer imkanlarını karşılaştırma imkanı bulan öğrenciler için de faydalı olmaktadır. 

Kapsam

Organizasyon temel itibariyle iki eksende yürütülmektedir. Organizasyon kapsamında katılan tüm hukuk büroları ve kamu kurumları tanıtıcı ve açıklayıcı genel sunumlar  yapmaktadır. Bu sunumlar sırasında öğrenciler iş dünyası ile ilgili sorularını sormak ve daha kapsamlı bilgi edinme imkanına sahip olmaktadır. Diğer yandan, katılan hukuk büroları ve kamu kurumları Kariyer Günleri kapsamında öğrencilerden toplanan özgeçmişleri inceleyerek aradıkları pozisyona uygun adayları ön mülakat yaparak belirleyebilmektedirler. Ön mülakatlar için iş yerleri tercih edilebildiği gibi istenirse İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesinde özel olarak hazırlanan salonlarda belirli bir randevu sistemi dâhilinde adaylara toplu veya birebir görüşme yapma imkânı da verilmektedir.