Çift Anadal

  1. Çift Anadal Yönetmeliği
  2. Çift Anadal İlke Kararı

Koşullar hakkında:

Hukuk Fakültesinde çift ana dala başvuru yapabilmeniz için kendi bölümünüzde okurken, Hukuk Fakültesinden ön koşul derslerini almanız (bu dersler için ilke kararına bakınız; kendi fakültenize irregular olarak başladıysanız ikinci fıkraya bakmalısınız) ve bunları ilke kararında da belirtildiği koşullarla almanız ve vermeniz gerekiyor. Bu dersleri alıp verdikten sonra en geç 4.dönem sonuna kadar dersleri başarıyla tamamlamak, %20’lik dilimin içinde olmak, yerleştiğiniz yıl Hukuk Fakültesini tercih için gereken ösym başarı sıralamasında ve puan sınırı içinde olmak koşullarını karşılıyorsanız başvuru yapmaya hak kazanmış olacaksınız. Bu konularda herhangi bir sorunuz olduğunda evrim.erisir@bilgi.edu.tr, nilgun.basalp@bilgi.edu.tr adresine mail atabilirsiniz.

Süreç hakkında:

  1. Kendi programınızla ilgili ders kaydınızı tamamlayıp akademik danışman onayınızı aldıktan sonra; kendi Fakültenize hitaben amacınızı açıklayan bir dilekçe yazmalısınız. 
  2. Dilekçenizde, Hukuk Fakültesinden almak istediğiniz derslerin programınızla çakışmayan sectionları için ilgili hocalardan alınan uygundur yazıları; Hukuk Fakültesi Çift Anadal yetkilisinden (evrim.erisir@bilgi.edu.tr, nilgun.basalp@bilgi.edu.tr) alacağınız onay ve kendi danışman hocanızdan alacağınız onay eklenmelidir. Hukuk Fakültesi yetkilisinden alacağınız onay metninde, kendinizi kısaca tanıtarak, ön koşulları yerine getirmek amacıyla almak istediğiniz dersleri de belirtmelisiniz. 
  3. Bu dilekçe Hukuk Fakültesi'ne değil, kendi fakültenize teslim edilmelidir.