Akademik Kadro

Dr. Öğr. Üyesi Vehbi Görgülü (Program Koordinatörü)
ODTÜ ve State University of New York tarafından yürütülen çift diploma lisans programını Küresel ve Uluslararası İlişkiler alanında birincilikle tamamlayan Vehbi Görgülü, University of Westminster’da başladığı yüksek lisansını, İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri programında tamamlamış, Medya ve İletişim Çalışmaları alanındaki doktora çalışmasını ise Galatasaray Üniversitesi’nde yapmıştır. Sosyal medya ve tüketici, kurumsal liderlik ve popüler kültür üzerine ulusal ve uluslararası birçok yayını bulunan Görgülü, 2017 yılından bu yana Halkla İlişkiler ve Kurumsal İletişim Yüksek Lisans Programının direktörlüğünü yürütmekte, program kapsamında "Kurumsal Liderlik ve Risk Yönetimi" dersini vermektedir. Son kitabı "Kurumsal Liderlik ve Risk Yönetimi", Kırmızı Yayınları tarafından yayımlanmıştır. 


Doç. Dr. Erkan Saka
Lisans ve yüksek lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde Sosyoloji alanında tamamlayan Erkan Saka, antrolopoji üzerine doktorasını Rice University’de tamamlamıştır. Ulusal ve uluslararası birçok yayını bulunan Erkan Saka’nın temel çalışma alanları arasında yeni medya teknolojileri, dijital kültürler ve dijital antropoloji yer alıyor. Saka, programımızda “Küresel İletişim ve Sosyal Medya” dersini vermektedir.


Dr. Öğr. Üyesi Bârika Göncü
Üniversitemizin tam zamanlı öğretim görevlilerinden Dr. Barika Göncü, yüksek lisans programımızda “Stratejik İtibar Yönetimi” dersini veriyor. Uzun yıllardır üniversitemizin akademik kadrosunda yer alan ve International Public Relations Association, International Association of Business Communicators ve Public Relations Society of America derneklerinin üyesi olan Göncü, aynı zamanda Türkiye Halkla İlişkiler Derneği ve İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’nin yönetim kurulunda yer alıyor.


Dr. Öykü Gül Özden
Kurumsal sosyal sorumluluk ve kurumsal itibar alanındaki çalışmalarını sürdüren Dr. Öykü Gül Özden, programımızda “Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik” seçmeli dersini vermektedir.


Elif Dördüncü Aydemir
Marmara Üniversitesi Fransızca Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur. Mezuniyetin ardından Paris I Panthéon-Sorbonne Üniversitesi ile eğitimini devam ettirmiştir. Sorbonne Üniversitesi’nde lisans ve doktora çalışmalarını tamamlamıştır. Günümüzde birçok üniversitede Siyasi Kampanyalar, Siyaset Bilimi, Siyaset Sistemleri ve kurumlar için hükümet ile ilişkiler gibi birçok konu üzerine seminer ve dersler vermektedir. Programımızda “Siyasi İletişim” yüksek lisans dersini sürdüren Aydemir, çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.


Ercüment Büyükşener
2002 yılında PCWORLD Dergisinde Web Designer ve Teknoloji Editörü olarak görev alan Ercüment Büyükşener, 2003 yılında “Hayal Akademisi” yeni nesil iletişim hizmetleri markasını hayata geçirdi. Dijital iletişim alanında PR, reklam ajanslarına ve markalara “Sosyal Medya, Dijital İletişim ve Dönüşüm Danışmanlığı” hizmeti vermektedir. Büyükşener, programımızda “Dijital Ekosistemde Kurumsal İletişim ve Sosyal Medya” seçmeli dersini veriyor.


Esra Şengülen Ünsür
Artı İletişim Yönetici Ortağı ve İDA (İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Esra Şengülen Ünsür, programımızda “Kurumları Anlamak” dersini vermektedir.


Seray Öney Doğanyiğit
Sağlık iletişimi alanındaki akademik ve sektörel çalışmalarını sürdüren Seray Öney Doğanyiğit’in çalışma alanları arasında sağlık iletişimi, sağlık okuryazarlığı ve dijital sağlık bulunmaktadır. Doğanyiğit, programımızda “Sağlık İletişimi” seçmeli dersini vermektedir.