Hakkında

Merhaba arkadaşlar,

Etrafımızdaki her şeyin baş döndürücü bir hızla değiştiği, yeniden şekillendiği bir dönemde yaşıyoruz. Yüzyılların, hatta binyılların düzenleri, gelenekleri, alışkanlıkları yok oluyor. Tüm algılamalarımız, duygularımız, kavramlarımız içerik değiştiriyor. Ekonomiden siyasete, devletlerden uluslararası sisteme kadar her şey yeniden yapılanıyor ve yepyeni bir görünüme kavuşuyor.

"Hız" her şeyi belirleyen ana unsur artık. "Hızlı dolaşım, hızlı taşımacılık, hızlı iletişim, hızlı bilgi" yaşamımızın bundan sonraki parolaları. Bir an önce bilgiye ulaşmalı, bir an önce bilgiyi kullanmalı ve hemen üretime dönüştürebilmeliyiz. En kısa zamanda yaşamın içerisinde yer almaya başlamalı, hızla kendimizi geliştirmeli, uzmanlaşmalı ve "varız, buradayız, hazırız" mesajını iletebilmeliyiz.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu sizleri hızla bilgiye ulaştırmayı ve gerçek yaşama hazırlamayı amaçlıyor. Üniversite konsepti içerisinde akademik bilgi ile mesleki eğitimi birlikte sunmak ve en kısa sürede en fazla verimi almak ana hedefimiz. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin yüzlerce akademisyenden oluşan öğretim kadrosu ve alanlarındaki "en iyi" profesyonellerden kurulu uzman eğitmenlerimiz, öğretim kalitesinin garantisi olacaktır.

Değişim çağında yaşıyoruz ve onun gereklerini yerine getirmek durumundayız. "Eğitim ve öğretim" de en fazla içerik değiştiren konular arasında. Geleneksel anlayışları değiştirmenin ve yeni "doğru"ları sunmanın zamanı. Meslek Yüksek Okulumuz çağdaş dünyanın tercih ettiği eğitim modelini uygulamaya sokuyor. Öğrencilerimizi yalnızca diplomaları ile değil, birer meslek sahibi olarak kariyer dünyasına kazandırmak temel amacımız.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu mezunları, ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin ilgili lisans programlarında eğitimlerine devam edebilirler. 

Mezunlarımız, diledikleri takdirde, öğrenimlerine Meslek Yüksek Okulu’nun akademik işbirliği içinde olduğu ve Yükseköğretim Kurulu tarafında diploma denklikleri tanınmış olan yurtdışındaki diğer eğitim kurumlarında da eğitimlerini sürdürme şansına sahiptirler.

Arzu ettiğiniz alanda uzmanlaşarak meslek sahibi olmak, uluslararası ortamın gereklerine uyarak yabancı dil öğrenmek isterseniz, buradayız. İster 2 yılda diplomanızı alarak iş hayatınıza atılın; isterseniz Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile BİLGİ’de veya diğer üniversitelerde; akademik eğitiminize devam edin. Yaşam avucunuzun içinde ve seçim sizin.

Unutmayın, sizi gerçek "bilgiden" uzaklaştıracak binlerce yol bulabilirsiniz, oysa gerçek "bilgiye" ulaştırabilecek yalnızca bir tek yol vardır.

Sevgilerimle