Uluslararası İlişkiler

Küresel Yetenek Yönetimi Merkezi, uluslararası değişim programları ile BILGI öğrencilerinin farklı dilleri, kültürleri yaşayarak öğrenmesini, akademik ortamı deneyimlemesini sağlar, hayata daha geniş perspektiften bakmaları için imkanlar sunar. BILGI’deki öğrenim sürecin boyunca faydalanabileceğin uluslararası fırsatları aşağıda senin için sıraladık.

Yurt Dışı Hazırlık

BILGI’de yurt dışı deneyimi hazırlık dönemiyle başlar. İngilizce Hazırlık Programı öğrencileri Amerika’da anlaşmalı olduğumuz 18 farklı eyaletteki 26 farklı üniversitede eğitimlerinin bir kısmını veya tamamını alabilirler.

Gidebileceğin üniversiteleri görebilmek için https://www.bilgi.edu.tr/tr/in... linki inceleyebilirsin.

Erasmus+

Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği

BILGI’nin 2004 yılından bu yana sürdürdüğü Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği programı kapsamında Avrupa’nın önde gelen üniversiteleriyle 600’den fazla Erasmus Öğrenci Değişim Anlaşması bulunur. Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği sağladığı hibe ile yüksek öğrenim alanında Avrupa’yı deneyimlemene olanak sağlar.

Ayrıntılara https://www.bilgi.edu.tr/tr/international/kuresel-yetenek-yonetimi-merkezi/giden-ogrenciler/erasmus-programlari/hakkinda/ ‘dan ulaşabilirsin.

Erasmus+ Staj Hareketliliği

Erasmus+ Staj Hareketliliği kapsamında Avrupa ülkelerinde faaliyet gösteren kuruluşlarda eğitim gördüğün bölümünle ilgili uluslararası iş deneyimi kazanabilirsin. Erasmus+ Staj Hareketliliği sağladığı hibe ile minimum iki, maksimum on iki ay olmak üzere yurt dışı staj olanağından yararlanma fırsatı sağlar.

Uluslararası staj imkanları içinhttps://www.bilgi.edu.tr/tr/international/kuresel-yetenek-yonetimi-merkezi/giden-ogrenciler/erasmus-programlari/erasmus-staj-hareketliligi/staj-imkanlari/ linkini inceleyebilirsin.

İkili Değişim

Uluslararası yüksek öğrenim deneyimini kıtalararası boyuta taşımak amacıyla sürdürülen İkili Değişim Programı, Amerika, Kanada, Japonya, Çin, Güney Kore, Rusya başta olmak üzere birçok ülkeyi senin için ulaşılabilir hale getirmektedir.

Partner üniversiteler için https://www.bilgi.edu.tr/tr/international/kuresel-yetenek-yonetimi-merkezi/giden-ogrenciler/ikili-degisim-programlari/ikili-degisim/hakkinda/ linkini inceleyebilirsin.

Yaz/Kış Okulları

Öğrencilerimizin yarıyıl tatilleri ve yaz dönemi içerisinde gerçekleşen uluslararası yaz/kış okulları, akademik içerikli olmakla beraber sosyal ve kültürel aktivitelerle uluslararası öğrenim deneyimini destekleyen programlardır.Yaz/Kış okulları Program başvuru koşulları her sene değişiklik gösterir. Detayları için bilateral@bilgi.edu.tr adresiyle iletişime geçebilirsin.

Yukarıda sıralanan Uluslararası Değişim Programları içinhttps://www.bilgi.edu.tr/tr/international/kuresel-yetenek-yonetimi-merkezi/ linkini inceleyebilir ya da aşağıda paylaşılan mail adresleri üzerinden bizimle iletişime geçebilirsin.

erasmus@bilgi.edu.tr

bilateral@bilgi.edu.tr

Uluslararası Öğrenci Danışmanlık Ofisi

Uluslararası Öğrenci Danışmanlık Ofisi, uluslararasılaşma kavramının güçlenmesi ve bu çerçevede yapılan çalışmalar ile birlikte sayıları her geçen sene giderek artan üniversitemiz uluslararası 100 farklı ülkeden 1000’den fazla öğrenciye ikamet, sağlık sigortası, akademik ve idari süreçler ve eğitimleri boyunca diğer pek çok konu hakkında danışmanlık hizmeti vermektedir.

Birimin amacı uluslararası öğrencilerin İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde nitelikli eğitim/öğretim dönemi yaşamalarını, öğrenimlerini üniversiteye içten memnuniyet ve bağlılık duyguları içerisinde tamamlamalarını ve ülkelerine aynı donanım ve duygularla birer gönüllü kültür elçileri olarak dönmelerini sağlamaya yönelik çalışmalar yapmaktır.

Her sene BİLGİ Yetenek Yarışması (BİLGİ Talent Showcase), BİLGİ Uluslararası Öğrenci Fotoğraf Yarışması ve bunun gibi çeşitli etkinliklerle uluslararası öğrencilerin kendilerini ifade edecekleri, becerilerini geliştirebilecekleri imkanlar sunulmakta, ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda tam destek verilmektedir.

Uluslararası Öğrenci Danışmanlık Ofisi Web Sayfası

advising@bilgi.edu.tr