Öğrencilerimizle İletişim

Yönlendirme (Orientation) Toplantıları

Öğrencileri, İstanbul Bilgi Üniversitesi'ne kayıt yaptırdıkları ilk günden itibaren bilgilendirmek ve sorularını yanıtlamak amacıyla, belirli aralıklarla yönlendirme (orientation) toplantıları yapılmaktadır. Bu toplantıların ilki, akademik yılın ilk haftası içerisinde yapılır ve öğrencilere İngilizce Hazırlık Programı'nın genel yapısı ve işleyişiyle ilgili bilgiler verilir. Toplantılar, hem yabancı öğrenciler hem de geç kayıt öğrencileri için kayıt tarihleri dikkate alınarak belirli aralıklarla tekrarlanır; toplantıların tarih/saat/yer bilgileri panolarda duyurulur. Bu toplantılara katılmak, doğru bilgilenmek, istek ve ihtiyaçların zamanında aktarılması açısından çok önemlidir.

Öğrenci Temsilcileri Ve Öğrenci Temsilcileri Toplantıları

Her sınıftan bir öğrenci temsilcisi seçilerek sınıftaki tüm öğrencilerin istek, ihtiyaç ve sorunlarını İngilizce Hazırlık Programı yönetimine taşıyabilecekleri periyodik toplantılar yapılmaktadır. Böylelikle, öğrencilerimizin açık ve demokratik bir ortamda sorun, ihtiyaç ve isteklerini doğrudan iletebilmeleri sağlanmaktadır.

Geribildirim ve Değerlendirme

Her dönem sonunda öğrencilerimiz Öğrenci Sayfaları üzerinden online olarak kendileri, İngilizce Hazırlık Programı ve öğretim görevlileri hakkında geribildirim ve değerlendirme imkânı bulabilmektedir. Bunun amacı, öğrencilerimizin fikir ve beklentilerini öğrenebilmek ve bu doğrultuda gerekli düzenlemeleri yapabilmektir. Bu süreç içinde öğrencilerin kimlikleri KESİNLİKLE  gizli tutulmaktadır. Bize sağladığınız geri bildirimler programımızın gelişimi için çok önemlidir ve ayrıntılı olarak incelenmektedir. Yaz döneminde yapılan müfredat çalışmalarında ve öğretmen eğitimi faaliyetlerinde bu geribildirimler göz önünde bulundurulmaktadır.

Bilgi Edinme Birimi

4982 Sayılı Bilgi Edinme Kanunu uyarınca yapılacak müracaatları değerlendirmek üzere İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesinde aşağıda belirtilen adreste Bilgi Edinme Birimi kurulmuştur. Posta ya da bizzat yapılacak başvurular bu adrese, faks ile yapılacak başvurular  0 212 216 24 14 numaralı faksa, elektronik posta ile yapılacak başvurular ise http://www.bilgi.edu.tr/tr/universite/bilgi-edinme/ adresindeki formlar eksiksiz doldurularak bilgiedinme@bilgi.edu.tr posta adresine yapılabilecektir.

Sınıf Öğretmenleri

Her dönem derslerinize giren öğretmenlerinizden bir tanesi, sınıfınızdaki akademik konularla ilgili size yardımcı olmak üzere sınıf öğretmeni olarak belirlenir. Düzenli olarak sınıf içi çalışmalarınız ile ilgili size geri bildirim vererek yol gösterir. Gerekli olduğunda ofis saatlerinde sizlerle toplantılar yapar.

Öğrenci İşleri Temsilcisi

Hazırlık Programı ile ilgili konularla ilgilenmek üzere bir Öğrenci İşleri Temsilcisi, Hazırlık Kampüsü B Binası, BZ 09 numaralı odada hazır bulunur. Öğrenci İşleri Temsilcisi aynı zamanda Hazırlık Programı Öğrenci Danışmanı olarak öğrencileri programla ilgili olarak bilgilendirir, yol gösterir, öğrenci dilekçelerini takip edip sonuçlandırır ve kampüs doktoru tarafından onaylanan sağlık raporlarını işleme koyar.

SIS

SIS (Student Information System) öğrencilerimizin dersleriyle ilgili bilgileri, devam durumlarını ve notlarını görebilecekleri bir sistemdir. Öğrencilerimiz https://sis.bilgi.edu.tr adresinden kendilerine verilen kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapabilirler. SIS sayfanıza erişemiyorsanız Santral kampüsteki öğrenci işleriyle irtibata geçmeniz gerekmektedir.

 [IB1]Eklenecek. 

Bilgi LMS

Bilgi LMS, ders içinde yapılacak ders materyallerinin ve haftasonu ödevlerinin yüklendiği, öğrencilere interaktif bir ortam sunan bir platformdur. Öğrenciler kendilerine verilen kullanıcı adı ve şifreleri kullanarak Bilgi LMS’e  https://lms.bilgi.edu.tr/lms adresinden giriş yapabilirler.

BİLGİ LMS, SIS veya bilgiedu.net servislerine erişim şifrenizi unutursanız:

Tüm servisler için ortak bir şifre kullanılmaktadır. Şifrenizi unuttuysanız; "bilgipass" yazıp 2322’ye SMS göndererek geçici şifrenizi edinebilirsiniz. Şifrenizi ilk kullanımda değiştirmeniz gerekmektedir. Yeni şifrenizi buraya tıklayarak oluşturabilirsiniz.

Panolar

Üniversitedeki en son haberlere, ilanlara ve etkinliklere ulaşımda büyük kolaylık sağlayan ilan panoları, Üniversite’nin her yerinde kolaylıkla bulunabilir. Üniversite içinde düzenlenen etkinlik ve duyurulara, üniversite dışı etkinliklere, kulüplerle ilgili her türlü bilgiye, öğrenciler için gerekli ve önemli bilgilere panolardan ulaşılabilir. Bu panoların düzenlenmesi Öğrenci Destek Merkezi Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. Bu panoların dışında, bölümlerin duyurularının yapıldığı bölüm panoları mevcuttur.

Sosyal Medya ve Özel Duyurular

Öğrencilerimiz İngilizce Hazırlık Programı ile ilgili tüm duyuruları aynı zamanda sosyal medya üzerinden aşağıdaki adreslerden erişebilirler:

 

twitter.com/BilgiHazirlik

facebook.com/bilgi.hazirlik

 

Öğrencilerimize duyurular SMS, Öğrenci Sayfaları ve e-mail aracılığı ile yapılır. Bu yüzden öğrencinin iletişim bilgilerinin doğruluğu çok önemlidir. Öğrencinin verdiği iletişim bilgilerindeki yanlış yüzünden bir öğrenciye ulaşamamamız durumda sorumluluk öğrenciye aittir.