Ders Dışı Yardım

Yazı Yazma ve Öğrenme Merkezi (BİLGİ Writing and Learning Center-BWLC)

Öğrenciler, İngilizce yazı yazma becerilerini geliştirmek üzere -ders saatleri dışında- Yazı Yazma ve Öğrenme Merkezi (BWLC)’nden yardım alabilirler. Burada, öğretim görevlileri ve/veya üst sınıflardan yazı yazma becerileri gelişmiş ve bu konuda eğitilmiş görevli öğrenciler yardımcı olacaklardır. Bu merkezin amacı, öğrencilerimizin yerine yazı yazmak değil onlara nasıl yazı yazmaları gerektiği konusunda yol göstermek ve yazı yazma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacak stratejiler konusunda eğitim vermektir. Ayrıca öğrencilere deneyimli öğretmenler tarafından her seviye için özel olarak hazırlanıp sunulan dilbilgisi, okuma, konuşma ve yazma atölye çalışmaları bu merkez aracılığıyla haftalık olarak düzenlenmektedir. Öğrenciler her seviyenin ders arasına gelecek şekilde düzenlenmiş bu atölye çalışmalara aralarından kendilerine en uygun olanları seçip katılabilirler. Bilgiler her sanal sınıfta paylaşılan duyurulardan edinilebilir.

Bilgisayar Destekli Dil Öğrenim Merkezleri (Call Centers)

Öğrencilerin dil öğrenimini desteklemek üzere İngilizce Hazırlık Programı'nda Bilgisayar Destekli Dil Öğrenim Merkezileri (CALL Centers) bulunmaktadır ve bu merkezler çeşitli dil öğretim programlarına serbest ve hızlı erişim fırsatı sunmaktadır. Öğrenciler, merkezlerdeki bilgisayarlar aracılığıyla, uygulanacak ders programlarına yönelik alıştırmaların yanı sıra oyunlar aracılığıyla eğlenerek, İngilizce'yi görsel ve işitsel anlamda kullanma ve geliştirme fırsatı bulabilirler. BİLGİ Kütüphaneleri’ndeki görsel arşivden seçme filmleri İngilizce altyazılı olarak izleyebilirler. Sevilen müzik parçalarının video klipleri çalışma aktiviteleriyle dinlenebilir, ayrıca yine öğrenciler, çalışmalarında faydalı olacak tüm internet sitelerine ulaşabilirler. Buradaki programlar, öğrencilerin ihtiyaçları ve önerileri doğrultusunda seçilmektedir. Bu nedenle öğrencilerin CALL Center'lar ile sürekli bağlantı içinde olmaları beklenmektedir.

Öğretim görevlileriyle Birebir Çalışma Saatleri

Öğretim görevlilerimizin programlarında öğrencilerle birebir çalışmak için belli saatler ayrılmıştır. Öğrenciler İngilizce Hazırlık Programı'ndaki öğrenimlerini öğretim görevlileriyle yapacakları birebir ve/veya grup destek çalışmalarıyla destekleyebilirler.

Online (Çevirimiçi) Çalışmalar

Öğrencilere kitaplarını alırken online çalışma sayfalarına girebilmelerini sağlayan iki şifre verilecektir. Bu sayfalardaki çalışmalar sınıf dışında dil becerilerini geliştirmek için kullanılabilir.